Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Wizyta w Banku PKO w Kaliszu Wydruk PDF E-mail

Nasza przygoda z realizacją projektu ,,Złote Szkoły NBP” nadal trwa. 10 marca uczniowie klas IV, V, VI wraz z opiekunami: Katarzyną Wyborną, Izabelą Krupińską, Urszulą Borwik i Marią Rybicką wybrali się do Kalisza, by złożyć wizytę w kolejnym banku. Tym razem dzięki uprzejmości pani Agnieszki Wojczyszyn mogliśmy gościć w siedzibie banku PKO BP na ulicy Górnośląskiej.

Przez kilkadziesiąt minut uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzać ,,od kuchni” wspomniane wyżej miejsce. Oprócz poznania zadań tej placówki, funkcji oraz specyfiki pracy, młodzież mogła sprawdzić jak działa urządzenie systemu masowej obsługi, który pozwala sprawnie obsługiwać klientów. Poza tym stanęli przed drzwiami skarbca, do których zwykły petent nie ma dostępu. W trakcie spotkania z pracownicami banku uczniowie przypomnieli sobie, z czego wykonane są pieniądze, jak sprawdzać autentyczność banknotów oraz monet i kto je produkuje. Każdy mógł sprawdzić jak się obsługuje specjalne urządzenie do liczenia ilości banknotów. Każdy uczestnik spotkania wziął udział w quizie bankowym. Okazało się, że wiedza naszych uczniów jest imponująca, co sama przyznała nasza gospodyni. Za największą aktywność Paweł Pilas z klasy IV, Stanisław Sowa z klasy V i Igor Olszewski z klasy VI otrzymali nagrody a wszyscy zostaliśmy poczęstowani słodkimi smakołykami.

Na pewno wszystkim ta wizyta zapadnie w pamięci, a z pewnością wiedza i umiejętności zdobyte w czasie spotkania przydadzą się w życiu naszym młodym podopiecznym. To jeszcze nie koniec przygody, wkrótce uczniowie klas I-III i VII-VIII wybiorą się z wizytą do banku na ulicy Górnośląskiej.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Wyborna Katarzyna
Data wytworzenia: 2023-03-14 22:01:26
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2023-03-14 22:01:28

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna