Serwis sptlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Gra dydaktyczna ,,Tłokiński Bank Centralny” Wydruk PDF E-mail

Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Złote Szkoły NBP”. Każdego roku bardzo aktywnie włączamy się w realizację działań związanych z tematyką ekonomiczną. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest ,,Poznajemy Bank Centralny”.

Wiadomo, że najlepiej uczymy się poprzez zabawę, więc drużyna projektowa postanowiła zaprosić przedstawicieli uczniów klas V i VI ze szkół w Chełmcach, Opatówku, Rajsku i Tłokini Wielkiej do wspólnej aktywności i pokazać, jak ciekawy może być świat bankowości. Dlatego opracowali dla uczestników grę dydaktyczną pt. ,,Tłokiński Bank Centralny” opartą na wiedzy, którą sami posiedli w czasie wycieczki do Narodowego Banku Polskiego w Poznaniu oraz w trakcie lekcji prowadzonych ramach realizacji tegorocznych założeń programu ,,Złote Szkoły NBP”.

4 marca nasi ósmoklasiści wystąpili w roli Rady Polityki Pieniężnej Tłokińskiego Banku Centralnego. Wśród tej grupy znalazł się zarówno Prezes, jak i Członkowie a nawet Skarbniczka, która wypłacała pieniądze.

Nasuwa się pytanie: ,,Za co uczestnicy otrzymywali pieniądze? Spieszymy z wyjaśnieniami. W swoich grupach uczniowie udali się do poszczególnych sal w naszej szkole. Tam, czekali na nich Członkowie Rady, którzy objaśniali poszczególne zadanie związane z bankowością. Nasi goście musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu liczenia, historii, pojęć ekonomicznych. Każda konkurencja przebiegała w ograniczonym czasie – 10 minut, toteż rywalizacja między grupami była zacięta. Za poprawne wykonanie otrzymywali od Rady potwierdzenie, z którym udawali się do kasy, tam nasza skarbniczka dokonywała przelewu odpowiedniej kwoty na konta drużyn. Za poprawne rozwiązanie w najkrótszym czasie pierwsza grupa otrzymywała 500 zł, kolejno – druga - 200 zł, trzecia – 100 zł, czwarta – 50 zł. W przypadku gdy nie udało się poprawnie rozwiązać zadania w wyznaczonym czasie, uczestnicy otrzymywali nagrodę pocieszenia – 5 zł.

Kiedy rywalizacja dobiegła końca, Skarbniczka Rady Polityki Pieniężnej ,,Tłokińskiego Banku Centralnego” podsumowała wyniki drużyn.

I miejsce – uczniowie SP Tłokinia Wielka z kwotą 2200 zł

II miejsce – uczniowie SP Opatówek z kwotą 1200 zł

III miejsce – uczniowie SP Rajsko z kwotą 355 zł

Wyróżnienie – uczniowie SP Chełmce z kwotą 320 zł

Po tak emocjonującej rozgrywce gospodarze zaprosili wszystkich na poczęstunek, który pozwolił uzupełnić straconą energię. Po nim nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród. Ostatnią atrakcją było uroczyste otwarcie ,,Tłokińskiego skarbca”, w którym znajdowały się bezcenne pamiątki dla uczestników gry – złota, srebrna i brązowa kłódka. Były to symboliczne nagrody dla laureatów konkursu, które zostały wydrukowane w drukarce 3D.

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie i udział w grze pt. ,,Tłokiński Bank Centralny” pozwoliło uczestnikom i obserwatorom wzbogacić swoją wiedzę na temat Narodowego Banku Polskiego i przekonać się, że warto poznawać Bank Centralny.

Koordynatorzy gry – p. Katarzyna Wyborna, p. Beata Rogala i p. Izabela Krupińska serdecznie dziękują pani dyrektor Edycie Banasiak, uczniom klasy VIII, graczom oraz ich opiekunom – p. Honoracie Wolniaczyk, p. Renacie Szlenkier, p. Katarzynie Kubiak, p. Magdalenie Karolak za to, że zechcieli spędzić wspólnie czas. Podziękowania kierujemy również w stronę sponsorów – Radzie Rodziców oraz ASO Opatówek za ufundowanie poczęstunku oraz nagród rzeczowych.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2023-03-09 21:13:21
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2023-03-09 21:13:24

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna