Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Lekcja ekonomii Wydruk PDF E-mail

Co popołudniu chętnie robi młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej? Odpowiedź może zaskoczyć, ale uczy się ekonomii! Dziwne? Wcale nie, bo uczniowie naszej szkoły, jeżeli rozpoczynają jakieś przedsięwzięcie, to zawsze chcą je zrealizować jak najlepiej. Wiadomo, aby tego dokonać, należy się zaangażować i poświęcić czas.

W lutym przystępując do projektu ,,Złote Szkoły”, uczniowie z klas VII i VIII wiedzieli, że dzięki pani Katarzynie Wybornej poszerzą swoją wiedzę z zakresu finansów i ekonomii – nie zawiedli się. Nauczycielka matematyki w środowe popołudnie 14 kwietnia zaprosiła uczestników projektu na Spotkanie online z ekonomią. Dzięki niemu procenty w życiu codziennym nie są już straszne. Młodzież miała okazję obejrzeć filmik wyjaśniający to zagadnienie, a następnie obliczać różne zadania dotyczące zakupów. Cóż, trzeba przyznać, że każdy uczeń ma głowę na karku i wie, jak kupować, by na tym nie stracić. Co więcej są również świadomi, jak w przyszłości może wyglądać ich sytuacja finansowa, bo w czasie zajęć doskonalili umiejętność obliczania podatku od wynagrodzenia.

W drugiej części spotkania uczestnicy projektu nie musieli wychodzić z domu, by móc założyć lokatę czy dokonać przelewu. Za pośrednictwem strony internetowej jednego z banków mieli ku temu sposobność. Aktualnie ta umiejętność jest bardzo przydatna każdemu z nas.

Wszyscy obecni podczas spotkania, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zgodnie przyznali, że to popołudnie bardzo dobrze spożytkowali. Wyniesiony ze spotkania zasób informacji i praktycznych wskazówek pozwoli im w przyszłości świadomie i rezolutnie dysponować swoimi środkami pieniężnymi.

Autor: Izabela Krupińska

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Wyborna Katarzyna
Data wytworzenia: 2021-04-26 22:06:46
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2021-04-26 22:06:48

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2021 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna