Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Lekcja otwarta w ramach projektu Złote Szkoły Wydruk PDF E-mail

Nie od dzisiaj wiadomo, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej są bardzo gościnni i chętnie spotykają się z interesującymi osobami. Dzieci z klas I-III szczególnie lubią, gdy ktoś przychodzi na ich lekcje i angażuje wszystkich w ciekawe przedsięwzięcia. Prawdziwą niespodzianką był fakt, że na ich zajęcia zawitali uczniowie klasy 8, którzy wystąpili w roli nauczycieli.

Wszyscy byli uradowani, że mogą się zobaczyć na platformie Microsoft Teams, bo dawno nie mieli ku temu okazji na szkolnym korytarzu. Było to możliwe za sprawą realizacji jednego z zadań w ramach projektu Złote Szkoły, którego opiekunem merytorycznym jest pani Katarzyna Wyborna. Uczennice najstarszej klasy: Maria Jopek, Anna Karwacka, Patrycja Kraszewska, Anna Olejnik, Karolina Perskawiec, Dominika Rybicka, Gabriela Stępień oraz Anna Wywijas przygotowały na tę okoliczność profesjonalny film. Już od pierwszych kadrów uczniowie oglądali go z zaciekawieniem. Na początku zaprezentowano polskie banknoty i monety. Zapytacie, kto ich nie zna? Owszem, znamy je wszyscy, ale czy każdy je rozpoznaje, wie z czego są wykonane, czy zna ich historię? Na te pytania uczestnicy zajęć otrzymali odpowiedzi, które nie wzbudzały wątpliwości.

Wiadomo, że z pieniędzmi łączy się wiele terminów finansowych. Teraz żadne z nich nie jest uczniom obce, bo ósmoklasistki wyjaśniły je w bardzo przystępny sposób. Ponadto zdradziły wszystkim sekret, który każdy chciałby posiąść, a mianowicie jak pomnożyć majątek. Dodatkowo wyjaśniły, w jaki sposób korzystać z konta bankowego dla najmłodszych. Podkreśliły, że należy dbać i szanować pieniądze. W tym celu warto je oszczędzać. Jak to zrobić? Uczennice klasy VIII i na to znalazły receptę, wskazując praktyczne sposoby, które można wdrażać w codzienne życie.

Kiedy dziewięciominutowy seans się skończył, przyszedł czas na sprawdzian wiedzy. Uczestnicy lekcji nie przerazili się tą perspektywą, bo sami przyznali, że koleżanki wyposażyły ich w ogrom wiedzy. Zadbały również o to, by forma sprawdzenia była dla nich przyjemna, wykorzystały do tego aplikację Wordwall. Dzieci nie miały najmniejszego kłopotu z rozwiązaniem quizu, po jego wypełnieniu były usatysfakcjonowane, że znały odpowiedzi na wszystkie pytania. Tę radość możemy oglądać na wspólnej fotografii wykonanej przez Michała Strzałkę – ucznia klasy VIII.

Nie tylko uczniowie najmłodszych klas mieli możliwość uczestnictwa w lekcji otwartej, również pani dyrektor Edyta Banasiak i pani Izabela Krupińska miały niewysłowioną przyjemność z obserwowania młodzieży prowadzącej zajęcia. Trudną sztuką jest przekazywanie wiedzy innym, ale ósmoklasistki udowodniły, że są osobami o różnorodnych talentach. Świadczy o tym fakt, że młodsze koleżanki i młodsi koledzy z entuzjazmem wykonywali ich polecenia oraz zaprosili na kolejne lekcje.

Autor: Izabela Krupińska

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Wyborna Katarzyna
Data wytworzenia: 2021-04-26 22:05:21
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2021-04-26 22:05:27

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2021 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna