Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Dzień Kropki Wydruk PDF E-mail

15 września to „Międzynarodowy Dzień Kropki.” Dzień ten obchodzony jest od 2008 roku w 108 krajach. Również nasze Słoneczka przyłączyły się do świętowania tego dnia.

Inspiracją do jego obchodów stała się opowieść ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości.

Na początku Słoneczka poznały historię dziewczynki oglądając krótki film animowany. Następnie odkrywały swoje talenty podczas różnych aktywności. Ich pomysłowość nie miała granic. Powstawały „kropkowe” dzieła sztuki.

Tego dnia wszyscy w przedszkolu mieli na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki.  Najważniejszym jego przesłaniem jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Obchodząc je w przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci, że należy wierzyć w siebie oraz swoje możliwości a każde z nich jest wyjątkowe.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Urbaniak Małgorzata
Data wytworzenia: 2021-12-07 19:41:47
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2021-12-07 19:41:56

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2022 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna