Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej Wydruk PDF E-mail

W tradycji  naszej szkoły są chwile niezwykle ważne. Do nich właśnie należy przyjęcie nowych uczniów do grona społeczności szkolnej.

14 października 2020r. w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią panią Anną Macniak i najstarszymi uczniami szkoły podstawowej – przedstawicielami klasy ósmej przygotowali krótki program artystyczny z okazji Dnia Nauczyciela oraz Pasowania na ucznia.

W tym roku szkolnym uroczystość ta odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Na samym początku głos zabrali ósmoklasiści, bo to właśnie im przypadła rola wprowadzenia młodych kolegów i koleżanek w poczet uczniów naszej szkoły.

W oryginalnej i stosownej do okoliczności dekoracji, w obecności dyrektora szkoły pierwszoklasiści zaprezentowali pod kierunkiem wychowawczyni Anny Macniak dotychczas zdobyte umiejętności recytatorskie i wokalne, z dziedziny zasad zachowania się w szkole, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i patriotyzmu. Pochwalili się również zdolnościami  tanecznymi.

Po pomyślnie zdanym egzaminie przyszedł czas na złożenie ślubowania przez uczniów na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor Edyta Banasiak. Następnie wręczyła pierwszoklasistom legitymacje szkolne i Akt Nadania Klasy, a wychowawczyni pamiątkowe dyplomy.

Na cześć patrona szkoły Władysława Broniewskiego nowo pasowani uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Następnie pierwszoklasiści wysłuchali życzeń, zostali obdarowani upominkami przekazanymi od starszych kolegów, władz samorządowych i Rady Rodziców, co sprawiło im ogromną radość.

Niespodzianką dla dzieci było wydarzenie przyjęcia ich w poczet uczniów naszej szkoły, czego dowodem był odcisk ich dłoni na ścianie.

Wszyscy miło i radośnie przeżyli ten moment.

Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo
w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”. 

Wychowawca: Anna Macniak

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Macniak Anna
Data wytworzenia: 2020-11-15 18:00:17
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2020-11-15 18:00:20

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2020 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna