Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
„Kasztan na wagę życia” Wydruk PDF E-mail

Uczniowie ze szkoły w Tłokini Wielkiej od najmłodszych lat uczą się wrażliwości na potrzeby innych. Aktywny udział w wielu akcjach dobroczynnych udowadnia, że są empatyczni i zaangażowani w słuszne sprawy, chętnie pomagają potrzebującym i „dzielą się sercem” ze słabszymi i cierpiącymi.

W październiku w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pod nazwą „Kasztan na wagę życia”. Akcja ta polegała na zbiórce kasztanów, które zostały przekazane dla Sandry Wolniak. Sandra to mała dziewczynka walcząca z bardzo poważną chorobą SMA 1 czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Ratunkiem dla dziewczynki jest najdroższy lek świata, którego koszt to niemal 10 milionów złotych. Ogromna rzesza ludzi o dobrym sercu w różnoraki sposób wspiera rodziców w zebraniu potrzebnej kwoty, jednak zbiórka wciąż nie jest zakończona.

Uczniowie z naszej szkoły nie pozostali obojętni wobec cierpienia dziewczynki. Kiedy tylko ogłoszono akcję, licznie włączyli się do zbiórki kasztanów. Łącząc przyjemne z pożytecznym, spacerując i podziwiając jesienne krajobrazy, zbierali jej owoce. W zaledwie kilka dni uzbierano 395 kg kasztanów. Rodzice Sandry zabrali je do wybranego przez nich skupu, w zamian za co otrzymają środki pieniężne na leczenie córki.

W akcji brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej.

Rodzice dziewczynki są bardzo wdzięczni naszej społeczności. Swoje podziękowania przekazali na ręce opiekun akcji Małgorzaty Urbaniak oraz za pomocą portalu społecznościowego Facebook.

Dziękujemy wszystkim za okazane serce i zaangażowanie w zbiórkę „Kasztan na wagę życia”.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Urbaniak Małgorzata
Data wytworzenia: 2020-11-11 12:32:42
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2020-11-11 12:32:58

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2020 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna