Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Narodowe Czytanie 2020 Wydruk PDF E-mail

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej po raz kolejny wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Lekturą dziewiątej odsłony akcji była ,,Balladyna" Juliusza Słowackiego. Tegoroczny finał odbył się w sobotę 5 września.

Z uwagi na ten szczególny dla nas wszystkich czas, kiedy razem stawiamy czoła epidemii, przedsięwzięcie w naszej szkole realizowane było w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dlatego uczniowie wspólnie z nauczycielami języka polskiego w piątek, w trakcie lekcji, wykorzystując różnorodne możliwości, zaznajamiali się z utworem Juliusza Słowackiego. Było zarówno głośne czytanie tekstu, jak i oglądanie spektaklu teatralnego. Ósmoklasiści, którzy znają bardzo dobrze dramat, wcielili się w role bohaterów ,,Balladyny” i przedstawili inscenizację.

W tym roku przedstawiciele naszej szkoły dołączyli również do inicjatywy Narodowe Czytanie 2020 ODN i Przyjaciele. W przestrzeni wirtualnej spotkaliśmy się dyrektorami i nauczycielami z 42 wielkopolskich szkół, doradcami metodycznymi, nauczycielami konsultantami z ODN w Poznaniu oraz przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, po to, by wspólnie czytać „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Efektem tego przedsięwzięcia był film, który został opublikowany na kanale internetowym ODN Poznań.

Z pewnością akcja Narodowego Czytania 2020 wzbudziła w nas refleksję nad uniwersalnym przesłaniem ,,Balladyny”. Utwór obnaża ludzkie słabości i wady, a zarazem opowiada się po stronie zgody, porozumienia i ukazuje zwycięstwo dobra nad złem. Wspólne Narodowe Czytanie po raz kolejny dostarczyło nam dużo radości w obcowaniu z wielką polską literaturą.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2020-09-14 20:06:36
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2020-09-14 20:06:40

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2020 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna