Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Szkoła & Sztuka - „Munio: Strażnik księżyca” Wydruk PDF E-mail

Żeby dokonać wielkich rzeczy,
musimy nie tylko działać,
ale także marzyć,
nie tylko planować,
ale także wierzyć.

( Anatol France)

 

                  W obecnym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do programu „Szkoła & Sztuka” prowadzonego przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Organizatorem zajęć jest Kino Centrum, które oprócz projekcji filmowych zapewnia również swoim gościom zajęcia warsztatowe i prelekcje.

Tematem pierwszego spotkania, które odbyło się  29 października była wiara w siebie. Film „Munio: Strażnik księżyca” przeniósł młodych widzów do mitycznej krainy, w której zgodnie z pradawnymi wierzeniami słońcem i księżycem sterują specjalnie do tego powołani strażnicy. Dzięki ich pieczołowitej pracy ciała niebieskie pojawiają się i znikają na niebie zgodnie z ustalonym harmonogramem. Gdyby coś kiedyś poszło nie tak, świat mógłby przestać istnieć. Wizja takiej katastrofy pojawia się, gdy na strażnika księżyca – z pozoru przypadkowo – wybrany zostanie nieszkolony do tego zadania Leon i zupełnie nieprzygotowany i – wydawać by się mogło – nieporadny Munio. Jak się jednak okazuje, to, co na początku wydawało się tylko niefortunnym zbiegiem okoliczności, od początku było częścią z góry ustalonego planu. Wiara w przeznaczenie, opatrzność, intuicję, sprawczą moc snów i potężną siłę płynącą z pewności siebie spowodowała, że Munio wywiązał się z powierzonego mu zadania.

Zwieńczeniem spotkania były zajęcia warsztatowe, których celem było uświadomienie młodym widzom, że wiara w siebie jest kluczem do sukcesu. Wystarczy tylko uwierzyć w swoje możliwości, a można osiągnąć bardzo wiele. Z takim przekonaniem powrócili do szkoły uczniowie klas I, II i III, którzy wraz z wychowawczyniami, przystąpili do realizacji programu „Szkoła & Sztuka”.

Wytworzył(a): Szlenkier Renata
Data wytworzenia: 2019-10-30 21:25:20
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2019-10-30 21:25:23

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2020 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna