Serwis sptlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
PASOWANIE NA UCZNIA Wydruk PDF E-mail

„Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami”
Adam Mickiewicz

 

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej są już pełnoprawnymi uczniami.

15 listopada odbyło się Ich uroczyste pasowanie na ucznia. Akt ten jest symbolicznym przyjęciem dzieci do społeczności uczniowskiej szkoły.

Do udekorowanej sali wkroczyło z piosenką na ustach piętnaścioro pierwszaków odświętnie ubranych, prowadzonych przez wychowawcę klasy - panią Ewę Janiak. Oczekiwali na nich zaproszeni goście: pan Damian Jakóbczak- radny Gminy Opatówek, pani dyrektor Teresa Kobierska, pani Kinga Jopek- przewodnicząca Rady Rodziców, pani Renata Pilas- zastępca przewodniczącej Rady Rodziców oraz pani dyrektor Edyta Banasiak, nauczyciele- pani Agnieszka Madziała i pani Agnieszka Figiel, rodzice i starsi koledzy z klasy VIII.

Nasi bohaterowie zostali zaproszeni do królestwa Kredkolandii, którym rządził król Kredkos wraz z małżonką. Dla dzieci zostały przygotowane zadania, a prawidłowe ich wykonanie gwarantowało zdanie egzaminu. Pierwszoklasiści błysnęli talentem i udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, gimnastykowali się i  tańczyli wykazując się ogromną wiedzą i  umiejętnościami. Udowodnili, że potrafią pokonać wiele trudności, że są bardzo pracowici i w pełni zasługują na tytuł ucznia swojej szkoły. Występ nagrodzony został  gromkimi brawami.

Punktem kulminacyjnym tej uroczystości było ślubowanie uczniów, którzy złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły.  Ślubowanie złożyli również rodzice pierwszoklasistów – obiecali dbać o nich, pomagać im, słuchać ich i pamiętać, że ich dzieci to najcenniejszy dar. Następnie odbyło się pasowanie na ucznia, którego dokonała symbolicznym ołówkiem pani dyrektor Edyta Banasiak. Potem z rąk wychowawcy każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom. Uczniowie otrzymali również swój pierwszy dokument- legitymację szkolną.

   W hołdzie patronowi szkoły, Władysławowi Broniewskiemu, delegacja składająca się z nowo pasowanych uczniów, rodzica i przewodniczącego szkoły Mateusza Jaroczyńskiego złożyła pod tablicą pamiątkową bukiet kwiatów. Dzieci podziękowały również swoim rodzicom, wręczając im pamiątkowe listy.

Potem przyszedł czas na życzenia, gratulacje i upominki, które sprawiły maluchom wiele radości. Po części oficjalnej pierwszaki wraz ze swoimi starszymi kolegami udały się na salę sportową, aby tam pięknie zatańczyć poloneza, wywołując tym wzruszenie na twarzach gości i swoich rodziców.

Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do  pamiątkowego zdjęcia i na  słodki poczęstunek.

Po krótkim odpoczynku starsi koledzy zorganizowali dla pierwszaków „umysłowe podchody“, które okazały się dużą atrakcją.

Był to wyjątkowy dzień.

Wychowawca klasy serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy uświetnili swoją obecnością tę uroczystość oraz tym, którzy przyczynili się do jej zorganizowania. Swoim wychowankom pani Ewa Janiak życzy wytrwałości w dążeniu do bycia dobrym uczniem, a rodzicom gratuluje tak wspaniałych pociech.

Wytworzył(a): Janiak Ewa
Data wytworzenia: 2019-11-16 21:14:33
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2019-11-16 21:14:36

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna