Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Program „Szkoła & Sztuka" Wydruk PDF E-mail

W ramach programu „Szkoła & Sztuka” prowadzonego przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, uczniowie klas: I, II, i III wraz z wychowawczyniami: panią Ewą Janiak, panią Renatą Szlenkier i panią Anną Macniak w dniu 20 listopada  uczestniczyli w seansie filmowym pt.  „Wilk w owczej skórze”.

Film ten opowiadał o losach młodego wilka, syna charyzmatycznego wodza stada, który wcale nie garnął się do tego, aby zostać jego następcą. Interesowała go: dobra zabawa, tańce i wycie  z kolegami do księżyca , szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Jednak pewnego dnia, za sprawą niefortunnego zaklęcia, jego beztroskie życie wywróciło się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudził się w owczej skórze! Aby wrócić do dawnego życia, musiał nauczyć się żyć wśród stada sympatycznych, ale strasznie rozbrykanych owieczek. Jednak kiedy nadeszło niebezpieczeństwo, pokazał prawdziwą naturę i stanął w obronie wełnianych przyjaciół.

 Po skończonym seansie uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. „Nie oceniaj książki po okładce”,  podczas których odgadywali prezentowane postacie, określali czy podane stwierdzenia są prawdą czy fałszem i prowadzili dyskusję nt. „Czym się różnimy”? Starali lepiej poznać się,  mówiąc o swoich zainteresowaniach i upodobaniach.

            Wycieczkowicze powrócili do szkoły z bagażem refleksji do przemyślenia. Dotyczyły one m. in. stwierdzeń, że „Nie zawsze jest tak, jak nam się wydaje!” i „Każdy jest inny, ale wszyscy są równi”.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Szlenkier Renata
Data wytworzenia: 2019-11-21 21:13:27
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2019-11-21 21:13:28

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2020 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna