Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
CZERPANIE PAPIERU W MUZEUM HISTORII PRZEMYSŁU W OPATÓWKU Wydruk PDF E-mail

26 września 2019r. Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku gościło w swoich progach po raz kolejny uczniów naszej szkoły, byli to pierwszo- i drugoklasiści wraz z wychowawczyniami panią Ewą Janiak i panią Renatą Szlenkier.

Muzeum mieści się w zabytkowej fabryce Adolfa Fiedlera wzniesionej w latach 1824–1826 i jest jedynym zachowanym w Europie budowlanym kompleksem przemysłowym z I połowy XIX wieku, w którym można prześledzić wszystkie fazy produkcji – od surowca do produktu finalnego.

W związku z tym uczniowie obejrzeli maszyny parowe, krosna, maszyny drukarskie, przędzalnicze, szwalnicze, hafciarskie, koronkarskie, formy do odlewania wyrobów ceramicznych, przyrządy laboratoryjne oraz maszyny biurowe i urządzenia gospodarstwa domowego.

Następnie zwiedzili wystawę stałą zatytułowaną „Ceramika XIX i XXI wieku”, która znajduje się w zbiorach muzeum, by gromadzić, chronić i udostępniać społeczeństwu wytwory polskiego przemysłu ceramicznego. Kolejnym etapem wycieczki było obejrzenie wystawy pt. „Drukarnia - Pracownia czerpania papieru” oraz udział w warsztatach edukacyjnych samodzielnego czerpania papieru i wykonanie druku za pomocą ręcznej prasy drukarskiej.

Wycieczkowicze pełni wrażeń i z własnoręcznie wykonanymi pracami powrócili do szkoły z postanowieniem kolejnej wizyty.

Wytworzył(a): Szlenkier Renata
Data wytworzenia: 2019-09-27 21:09:21
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2019-09-27 21:09:24

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2020 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna