Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Otwarcie siedziby nowego przedszkola Wydruk PDF E-mail

7 listopada był dla naszej społeczności szkolnej dniem niesłychanie ważnym, właśnie wtedy dokonaliśmy oficjalnego otwarcia budynku tzw. „starej szkoły” na potrzeby oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej. Święto to zostało połączone z uroczystością pasowania przedszkolaków.

Swoją obecnością zaszczycili nas Ks. Proboszcz Jacek Paczkowski, Burmistrz Gminy Opatówek Pan Sebstian Wardęcki, Sekretarz Gminy Opatówek Pan Krzysztof Dziedzic, Radni Gminy Opatówek, Pani Dyrektor Teresa Kobierska, Pani Dyrektor Małgorzata Matysiak, Pani Magdalena Misiak, Pani Kinga Jopek Przewodnicząca Rady Rodziców,  Pani Magdalena Grzeluszka przedstawicielka Rady Rodziców oraz Rodzice dzieci przedszkolnych.

Trudnego zadania remontu tego budynku podjęły się władze Gminy Opatówek.

Historia tego miejsca sięga końca XIX wieku. Przez długi czas, aż do 1948 roku mieściły się  tu oddziały szkoły powszechnej, następnie budynek ten był zamieszkiwany przez pracowników szkoły, a także przez osoby niezwiązane bezpośrednio z naszą szkołą. Przez wiele lat miała tu siedzibę filia Biblioteki im.  Braci Gillerów w Opatówku. Tak było do chwili, kiedy to  władze Gminy Opatówek zdecydowały o remoncie budynku i o przekształceniu go na siedzibę oddziału przedszkolnego.

Teraz możemy podziwiać efekt pracy wielu wykonawców. Do dyspozycji naszych dzieci jest jedna sala lekcyjna o powierzchni blisko 60 m2, sanitariaty, a także zaplecze kuchenne. Znalazła tu także swoje pomieszczenie filia biblioteki z Opatówka.

Budynek usytuowany jest w pobliżu szkoły, stanowiący jego integralną część,
ale jednocześnie na tyle oddalony, aby naszym najmłodszym zapewnić bezpieczeństwo
i komfort.

W trakcie uroczystości za pośrednictwem Księdza Proboszcza Jacka Paczkowskiego  dokonano ważnego aktu poświęcenia tego miejsca oraz odrestaurowanego krzyża na frontowej ścianie budynku,  a delegacja w składzie : Pani Dyrektor Teresa Kobierska, Pan Burmistrz Sebastian Wardęcki, Pan Sekretarz Krzysztof Dziedzic, Pani Kinga Jopek, Pani Alicja Zymon przedstawicielka Rodziców grupy „Misiaczki” oraz wytypowane dziecko dokonali oficjalnego  otwarcia przedszkola poprzez przecięcie wstęgi.

Składam serdeczne podziękowania Burmistrzowi Gminy Opatówek, Radnym Gminy Opatówek. To dzięki przychylności, życzliwości i uchwałom, jakie zostały podjęte mamy wyremontowane przedszkole. Dziękuję  Pani Dyrektor Teresie Kobierskiej za znaczący udział w tej inwestycji.

Dziękuję Rodzicom za wspieranie działań w tworzeniu dobrych i godnych warunków do pracy, nauki i zabawy.  Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świetności tej placówki.

Następnym punktem programu była uroczystość pasowania na przedszkolaka. Maluchy do tego dnia przygotowywały się od początku pobytu w przedszkolu, gdyż wymagało to od nich zaprezentowania  programu artystycznego.
Pasowanie to wielkie przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także dla Rodziców przedszkolaków, to wspólne przeżywanie chwil radosnych i przyjemnych, które wzmacniają więzi rodzinne.

Nasi najmłodsi przyjęli życzenia od gości oraz tak ulubione przez wszystkie dzieci upominki.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Banasiak Edyta
Data wytworzenia: 2019-11-18 23:18:06
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2019-11-18 23:18:12

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2020 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna