Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ Wydruk PDF E-mail

Jedną z najważniejszych dat w szkolnym kalendarzu jest Dzień Edukacji  Narodowej.  To święto całej oświaty i niepowtarzalna okazja, aby złożyć życzenia oraz podziękować  nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w wychowanie , a także naukę dzieci i młodzieży.

            Z tej okazji w piątkowy wieczór, 11 października, w opatowieckiej restauracji ,,Czarnuszka’’ odbyła się gminna uroczystość. Przedstawiciele władz samorządowych serdecznie witali przybyłych gości: dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracyjnych i pracowników obsługi. W tym roku program artystyczny przygotowali pod opieką swych nauczycieli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej.

            W pięknej jesiennej scenografii dzieci przedstawiły program zatytułowany ,, Witajcie w naszej bajce”, której bohaterami byli Śnieżka i siedmiu krasnoludków. W dowcipny i nietuzinkowy sposób, recytując, śpiewając i tańcząc,  krasnale pokazały,  ile przyjemności może sprawić wykonywanie zawodu nauczyciela. Nie popsuła im humoru nawet Zła Macocha, która wyglądem, tańcem i akrobacjami wzbudziła strach i zyskała aplauz widzów.

            Po wizycie w bajkowej krainie wszyscy goście zaproszeni zostali w muzyczną podróż, której kierunek wyznaczały szkolne gwiazdy. Maria Jopek i Karolina Perskawiec zaprezentowały instrumentalne wersje muzycznych przebojów, a Emilia Nogaj wprowadziła zebranych w jesienny nastrój,  śpiewając utwory Anny German i Anny Jantar.

            Na koniec pan Krzysztof Dziedzic- Sekretarz Gminy Opatówek, pan Paweł Bąkowski- Przewodniczący Rady Miejskiej  Gminy Opatówek oraz pan Arkadiusz Łańduch – dyrektor ZEAS-u złożyli pracownikom oświaty życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy.

            Potem przyszedł czas na poczęstunek i wspólne rozmowy przy kawie i herbacie.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2019-10-21 23:05:53
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2019-10-21 23:05:55

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2020 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna