Serwis sptlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 Wydruk PDF E-mail

 Minął  kolejny rok szkolny, czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Na wszystkich czeka nagroda-  wakacje, dwa miesiące odpoczynku i zbierania sił potrzebnych do dalszej nauki.

            19 czerwca , o godz.8.00  pożegnaliśmy absolwentów. Za stołem prezydialnym zasiedli: pan Marek Szlenkier- wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek, pan Damian Jakóbczak- radny, przedstawicielka Rady Rodziców- pani Anna Strzałka, dyrektor Teresa Kobierska, pani Edyta Banasiak, wychowawczyni klasy III pani Izabela Krupińska oraz wychowawczyni klasy VIII pani Katarzyna Wyborna. Dyrektor szkoły nazwała młodzież  ,,wspaniałą grupą młodych ludzi”, pogratulowała bardzo wysokich wyników z egzaminów, średnich ocen i wspaniałej frekwencji. Życzyła drogim absolwentom dostania się do wybranych szkół, by każdy miło i radośnie spędził wakacje i rozpoczął nowy etap w swoim życiu. W obecności zaproszonych gości,  pani Teresy Kobierskiej, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły,  trzecioklasiści i ósmoklasiści podziękowali za przekazaną wiedzę, opiekę i wspólnie spędzone chwile. Kierując dłonie w stronę pocztu flagowego  i sztandaru szkoły  przyrzekli być dobrymi Polakami, kochać swą ojczyznę i godnie reprezentować  szkołę. Z łezką w oku pożegnali szkołę, nauczycieli i swoje wychowawczynie.

            O godzinie 9.00 zwiększyła się ilość osób za stołem prezydialnym. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. Jacek Paczkowski, pan Krzysztof Dziedzic-  Sekretarz Gminy Opatówek oraz przewodnicząca Rady Rodziców -pani Kinga Jopek        

Dyrektor szkoły Teresa Kobierska przekazała zebranym  informacje o wynikach uczniów i wraz z wychowawcami wręczyła najlepszym  świadectwa z wyróżnieniem, nagrody,  listy gratulacyjne  i podziękowania. Podkreśliła, że mijający rok szkolny był niezwykle pracowity, był to rok realizacji wielu projektów i programów, dzięki którym pozyskiwano fundusze dla szkoły. Następnie  pani dyrektor podziękowała uczniom za solidną naukę, nauczycielom za bycie blisko uczniów, za  pracę, a rodzicom za  zaangażowanie  w  życie szkoły,  dbanie o nią i wspieranie jej aktywności. Wszystkim życzyła wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

            Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: w klasach I-III promowano 37 uczniów do klas programowo wyższych, w tym 25 z nagrodą książkową.  Średnia frekwencja wyniosła 93,9%, dyplomy za 100% frekwencji otrzymały 2 osoby. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały obdarowane przez Burmistrza Gminy Opatówek upominkami w postaci książek.

 W klasach IV-VIII promowano 75 uczniów, w tym 41 z wyróżnieniem. Szkołę podstawową ukończyło 10 uczniów. Średnia ocen wyniosła 4,64, a średnia frekwencja 93,22 %. Dyplomami  za wzorową frekwencję nagrodzono 5 uczniów. Prymusi otrzymali również nagrody rzeczowe od Burmistrza Gminy Opatówek oraz nagrody książkowe . Wystawiono 38 ocen wzorowych  zachowania, 30 bardzo dobrych,  15 ocen dobrych i 2  oceny poprawne. Ponadto wytypowano 11 uczniów do stypendium Rady Miejskiej Gminy Opatówek, przyznano 1 nagrodę za sukcesy sportowe.

 

Ostatnią klasę likwidowanego gimnazjum ukończyło 13 uczniów, w tym 7 wyróżnionych. Średnia ocen- 4,82, a średnia frekwencja- 91%. Dyplom za 100-procentową frekwencję otrzymało 2 uczniów. Najlepszym wręczono  świadectwa z biało- czerwonym paskiem, nagrody książkowe i   nagrody rzeczowe od Burmistrza Gminy Opatówek.  Wystawiono 9 ocen wzorowych zachowania i  3 bardzo dobre. Wytypowano 5 gimnazjalistów do stypendium Rady Miejskiej Gminy Opatówek, przyznano 1 nagrodę za sukcesy sportowe . Dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej, Burmistrzowi Gminy Opatówek za ufundowanie nagród.

Podczas uroczystości nie zabrakło chwil wzruszenia- przedstawiciele organu prowadzącego,  nauczyciele, nauczyciele- emeryci, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie ciepłymi słowami i kwiatami żegnali panią dyrektor Teresę Kobierską, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Pani dyrektor przepracowała w naszej szkole 35 lat, funkcję dyrektora pełniła przez 22 lata.

Pani Teresa Kobierska stwierdziła, że odchodzi jako osoba zadowolona i w pełni spełniona zawodowo. Dobro dziecka było dla pani dyrektor zawsze  nadrzędnym celem. Z wielką radością i odpowiedzialnością wypełniała swoje obowiązki.

W imieniu władz samorządowych dyrektor Teresę Kobierską  pożegnał Sekretarz Gminy- pan Krzysztof Dziedzic, podkreślając wspaniałe cechy pani Kobierskiej jako człowieka, dyrektora i menedżera. Bukiet kwiatów, życzenia i list gratulacyjny to podziękowanie za wiele lat owocnej współpracy.

Z kolei głos zabrała pani Edyta Banasiak, która w otoczeniu wszystkich nauczycieli, nauczycieli-emerytów, pracowników szkoły podziękowała pani dyrektor twierdząc, że z  takim dyrektorem można było ,, iść przez życie śmiało”. Wyrazem wdzięczności były czerwone róże, którymi obdarowano panią Kobierską.

Potem przyszedł czas na uczniowskie podziękowania i pożegnania. Dzieci i młodzież  przygotowali dla swojej pani dyrektor serduszka i bukiety kwiatów, które wręczyli przy dźwiękach ulubionej piosenki pani dyrektor - ,, W gorącym słońcu Casablanki”.

Również panie z Rady Rodziców kwiatami i okolicznościowym przemówieniem złożyły podziękowania  za trud, życzliwość, współpracę i chęć słuchania  głosu rodziców.

Na koniec dyrektor Teresa Kobierska podziękowała za dobre słowa i poinformowała wszystkich, że od września funkcję dyrektora szkoły będzie pełnić pani Edyta Banasiak, a uczennica klasy VII- Emilia Nogaj zaśpiewała specjalnie dla pani dyrektor piosenkę pt. ,,Człowieczy los”.

            Na koniec dyrektor szkoły i pan Krzysztof Dziedzic życzyli wszystkim wspaniałego wypoczynku i wielu przygód. Następnie  uczniowie udali się do swych klas, by po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się z wychowawcami.

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2019-06-30 21:37:38
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2019-06-30 21:37:42

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna