Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
FESTYN EDUKACYJNY – „SPOTKANIE Z LASEM” Wydruk PDF E-mail

7 czerwca 2019r. na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się festyn edukacyjny pod hasłem ,,Spotkanie z lasem", w którym już po raz kolejny uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Tym razem byli to pierwszoklasiści, którzy pod opieką pani Renaty Szlenkier i pani Izabeli Melki obejrzeli Pokazową Zagrodę Zwierząt zlokalizowaną w kompleksie leśnym przylegającym do parku-arboretum. Mali wycieczkowicze podziwiali tam m.in. żubry, koniki polskie, daniele i dziki.
Ta plenerowa impreza pozwoliła uczestnikom w aktywny sposób zgłębić tematykę leśną. Podczas festynu odbywały się pokazy rzemiosła związanego z lasem: otrzymywania dziegciu, pracy pilarzy, rzeźby w drewnie, a także warsztaty tworzenia papieru czerpanego, malowania na szkle i zdobienia drewna. Ponadto przeprowadzane zostały zabawy i konkursy, a młodzi aktorzy prezentowali spektakle ekologiczne w nowej wiacie edukacyjnej. Wszystkich zabawiali kuglarze, zachęcając do aktywności ruchowej.
Pierwszoklasiści pełni wrażeń, z licznymi, własnoręcznie wykonanymi pamiątkami powrócili do szkoły z postanowieniem, że w następnym roku także ich tam nie zabraknie.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Szlenkier Renata
Data wytworzenia: 2019-06-13 21:25:11
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2019-06-13 21:25:14

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna