Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
WYCIECZKA DO BISKUPINA Wydruk PDF E-mail

20 maja uczniowie klas I, II i IV wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Biskupina zorganizowaną przez panią Marlenę Pilarczyk. Do słynnego grodu uczestnicy wycieczki dojechali z Gąsawy kolejką wąskotorową. Stukot wagoników, gwizd ciuchci i wiatr w uszach okazały się niezapomnianą atrakcją.
Wizyta w Biskupinie to podróż w czasie, podróż do początków polskiego państwa, nawet do początków osadnictwa na terenie naszego kraju. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest udział w ,, żywej historii”. Dzieci nie tylko zobaczyły rekonstrukcje: chat sprzed setek , a nawet tysięcy lat, wału obronnego, falochronu, bramy i ulic, ale jednocześnie poznały zwyczaje żyjących tu kiedyś ludzi, ich pracę i rzemiosło. Wiedzy tej jednak nie zdobyły słuchając tylko wykładów i opowieści, ale aktywnie uczestnicząc w zajęciach naszych przodków. Miały również okazję brać udział w niezwykle ciekawych warsztatach przybliżających pracę archeologów, podglądać życie pszczół oraz opłynąć łodzią całą osadę.
Zaopatrzeni w liczne i charakterystyczne dla Słowian pamiątki, wycieczkowicze udali się do Gniezna, by tam zwiedzić zabytkową katedrę, pokłonić się św. Wojciechowi i zobaczyć słynne Drzwi Gnieźnieńskie.
Pełni wrażeń wszyscy powrócili bezpiecznie do swych domów.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2019-06-13 21:22:30
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2019-06-13 21:22:33

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna