Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Wielka Liga Czytelników Wydruk PDF E-mail

Czy ktoś z nas potrafi wskazać jakąś wadę czytania? Jeśli nawet ktoś zdoła, to na pewno zajmie mu to wiele czasu. Natomiast zalet tej czynności można wymienić co nie lada. Przekonywali się o nich w praktyce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej:

- Cezary Dolny i Bartosz Janik z klasy  V

- Maria Jopek, Dominika Rybicka, Gabriela Stępień z klasy VI

- Aleksandra Cepak, Aleksandra Klepanda, Emilia Nogaj, Paulina Pilas, Anna Śnieguła, Dorota Waliszewska z klasy VII.

A to za sprawą IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.

W ramach tego przedsięwzięcia, w trakcie I etapu uczniowie naszej szkoły czytali wybrane przez siebie książki i indywidualnie zdobywali sprawności czytelnicze, by następnie przystąpić do testu kwalifikacyjnego. Do kolejnego etapu zmagań przeszły uczennice klasy VII: Aleksandra Cepak, Aleksandra Klepanda, Paulina Pilas.

W czwartek 28 lutego 2019 r. dziewczynki reprezentowały naszą szkołę w półfinale konkursu, który odbył się w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. W rywalizacji uczestniczyło łącznie 26 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych z 6 szkół powiatu kaliskiego. Uczestnicy z klas 4-8 musieli wykazać się znajomością książki Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”.

Po godzinnych zmaganiach nasze reprezentantki chętnie zwiedziły Dział Zbiorów Specjalnych, pracownię Władysława Kościelniaka oraz zapoznały się z pracą wypożyczalni i czytelni w bibliotece pedagogicznej.

Uczennicom klasy VII gratulujemy sukcesu, jakim było zakwalifikowanie do następnego etapu zmagań czytelniczych. Życzymy im, aby nadal z przyjemnością sięgały po kolejne książki, a innych zachęcamy do czytania oraz do udziału  w następnej edycji konkursu.

 

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2019-06-06 22:10:46
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2019-06-06 22:10:49

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2020 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna