Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
„Najcudowniejsze Święta” Wydruk PDF E-mail

„Bo to są święta najcudowniejsze ze wszystkich chwil, ludzie zwierzęta na nie czekają tyle dni. One swym ciepłem otulą i ogrzeją nas, aby w grudniowe dni nie było zimno nam…”

Tymi słowami piosenki przedszkolaki z grupy „Słoneczka” oraz  uczniowie z kl. III Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej rozpoczęły tegoroczne jasełka przygotowane przez wychowawczynie p. Ewę Janiak i p. Weronikę Krzywdę. Przedstawienie odbyło się dwukrotnie: 19 grudnia dla rodziców obu grup  z kolędowaniem przy wspólnym stole i 21 grudnia dla całej społeczności szklonej i zaproszonych gości. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach doskonale prezentowali się na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Wszyscy ulegli magii występów naszych artystów. Aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i  wokalne. W ujmujący sposób przedstawili  historię narodzin Jezusa za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez zgromadzonych gości.  A swoją obecnością zaszczycili nas: sekretarz Gminy Opatówek p. Krzysztof Dziedzic, dyrektor Hospicjum w Rożdżałach p. Wiesław Majewicz, przedstawicielki Rady Rodziców: p. Kinga Jopek, p. Renata Pilas, p. Magdalena Grzeluszka oraz emerytowani nauczyciele: p. Barbara Sobieraj, p. Anna Macke i p. Eugeniusz Gruszka.

Za piękny występ podziękowała dyrektor szkoły p. Teresa Kobierska, która złożyła zebranym świąteczne życzenia i symbolicznie połamała się opłatkiem.

Wychowawczynie klas serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tych uroczystości.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krzywda Weronika
Data wytworzenia: 2018-12-23 19:26:55
Opublikował: Krzywda Weronika
Data publikacji: 2018-12-23 19:26:55

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna