Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Realizacja projektu „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” Wydruk PDF E-mail

Nasza szkoła od września do grudnia 2018 r. brała udział w międzynarodowym projekcie „Piękna Nasza Polska Cała”. Jego realizacja miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych oraz tożsamości narodowej dzieci, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Uczestniczyły w nim głównie dzieci z grup przedszkolnych „Misiaczki” i „Słoneczka” oraz uczniowie klas I-III SP. W realizację projektu zaangażowane były nauczycielki edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczycielka muzyki, nauczycielka historii oraz nauczycielki języka polskiego.

W ramach projektu dzieci i uczniowie m. in. uczyli się śpiewać hymnu Polski. Uczniowie klasy I zaś przygotowali utwór „Piosenka małego patrioty”, którą zaprezentowali podczas apelu z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Ponadto uczniowie wszystkich klas biorących udział w projekcie przygotowali recytację wierszy o tematyce patriotycznej. Następnie chętni uczniowie zaprezentowali się podczas Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Dla Ciebie, Ojczyzno”. Dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I-III wspólnie z wychowawczyniami  przygotowali gazetki patriotyczne, na których zamieszczali swoje rysunki, wyklejanki, malowanki przedstawiające symbole naszej ojczyzny i informacje dotyczące drogi Polski do niepodległości. Pierwszaki wspólnie z wychowawczynią wysłali pocztówkę z pozdrowieniami dla  głównego koordynatora projektu. Dodatkowo w naszej szkole odbył się pokaz mody patriotycznej. Dzieci ubrane w stroje biało-czerwone prezentowały swoje stylizacje przechodząc uroczyście po czerwonym dywanie.

Szkolni koordynatorzy pragną serdecznie podziękować organizatorom oraz wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie projektu „Piękna Nasza Polska Cała” za możliwość rozbudzenia pokładów kreatywności oraz uczuć patriotycznych, które towarzyszyły nam - nauczycielom, a  także naszym wychowankom i uczniom w czasie realizacji zadań projektowych.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2018-12-22 18:10:56
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-12-22 18:10:56

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna