Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
,,Jak oni ślubują'' Wydruk PDF E-mail

Tego listopadowego dnia na pewno nie zapomną pierwszoklasiści i ich rodzice. Wtedy właśnie odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

Już od samego rana wśród przyszłych pełnoprawnych uczniów panowała podniosła atmosfera. Wszyscy odświętnie ubrani oczekiwali na rozpoczęcie uroczystości.

Po przybyciu zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców głos zabrali siódmoklasiści, to właśnie im przypadła rola wprowadzenia młodych kolegów w poczet uczniów naszej szkoły. W zainspirowanym studiu telewizyjnym w obecności celebrytów pierwszaki zaprezentowały dotychczas zdobyte umiejętności z dziedziny zasad zachowania się w szkole, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zdrowego odżywiania i patriotyzmu. Pochwalili się również zdolnościami  muzycznymi i recytatorskimi.

Po pomyślnie zdanym egzaminie przyszedł czas na złożenie ślubowania przez uczniów i rodziców, i pasowanie na ucznia którego dokonała pani Edyta Banasiak. Nowopasowani uczniowie wysłuchali życzeń, a następnie zostali obdarowani upominkami od starszych kolegów, władz samorządowych i Rady Rodziców.

Zgodnie z tradycją delegacja klasy I złożyła bukiet kwiatów pod tablicą patrona. Następnie przyszedł czas na słodki poczęstunek oraz gry i zabawy przygotowanie przez uczniów klasy VII wspólnie z panią Beatą Przybylską.

Wychowawczyni klasy pierwszej, pani Renata Szlenkier podziękowała wszystkim uczestnikom spotkania za udział w uroczystości, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu.

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2018-11-21 22:26:47
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-11-21 22:26:49

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna