Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Wydruk PDF E-mail

Wszyscy uczniowie, przedszkolacy , pani  dyrektor i  nauczyciele spotkali się 9 listopada, aby wspólnie przeżywać rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Obchodzone 11 listopada  Narodowe Święto Niepodległości w tym roku miało szczególnie uroczysty charakter, ponieważ mija 100 lat, odkąd Polska pojawiła się na mapach.

            O godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni pod biało- czerwoną  flagą odśpiewali w ramach projektu ,, Rekord dla Niepodległej” czterozwrotkowy hymn państwowy.

            Następnie prowadzący akademię, Paulina Pilas i Mateusz Wąsik, zaprosili  uczestników uroczystości  zatytułowanej ,, Dla Ciebie, Polsko…’’ do wspólnego śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych. W słowach i nutach zaklęta jest, bowiem, opowieść o  Ojczyźnie. Śpiewając,  ożywiamy pamięć  naszych bohaterów, więc wszyscy chętnie skorzystali z przygotowanych  śpiewników i zanucili bliskie sercu każdego Polaka piosenki. Każdą z nich poprzedzał krótki komentarz, który był jednocześnie opisem dziejów Polski.

            Z kolei głos zabrała dyrektor szkoły Teresa Kobierska, która poinformowała , że Prezydent RP Andrzej Duda przesłał do naszej szkoły pamiątkową flag . Pani dyrektor w okolicznościowym przemówieniu zachęcała do wywieszenia flag oraz do udziału w  różnych imprezach jubileuszowych. Minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich, którzy walczyli o niepodległość.

            Na koniec dyrektor Teresa Kobierska serdecznie  podziękowała za udział w innym niż zwykle świętowaniu Dnia Odzyskania Niepodległości.

            Niezwykły koncert został również zaprezentowany 11 listopada podczas Mszy Świętej w kościele w Tłokini Kościelnej, zyskując aprobatę wszystkich zgromadzonych. Uroczystość  przygotowały pani Urszula Borwik, pani Wiesława Giercarz i pani Edyta Banasiak.

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2018-11-12 23:39:44
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-11-12 23:39:47

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna