Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
JUBILEUSZ 70-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W TŁOKINI WIELKIEJ Wydruk PDF E-mail

Władze samorządowe z burmistrzem na czele, księża, nauczyciele, dyrektorzy z sąsiednich szkół, rodzice, uczniowie, absolwenci, sponsorzy, sołtysi z gminy Opatówek, przedstawiciele OSP oraz sympatycy szkoły spotkali się w sobotnie popołudnie, 13 października, by świętować jubileusz Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej. Czas szybko mija, od pierwszego dzwonka w szkole minęło już 70 lat.

            Dyrektor Teresa Kobierska uhonorowała pamiątkowymi statuetkami władze samorządowe, byłych dyrektorów szkoły i przewodniczących Rady Rodziców oraz podziękowała za wkład włożony w istnienie szkoły. Minutą ciszy i głęboką zadumą uczczono pamięć zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów. Na ich grobach  uczniowie zapalili znicze i złożyli symboliczną różę.

            Samorządowi goście przekazali  na ręce pani dyrektor oraz  przewodniczącej Rady Rodziców serdeczne gratulacje , bukiety kwiatów i pamiątkowe statuetki.

            Spotkanie stało się także doskonałą okazją do złożenia życzeń, związanemu przez kilkadziesiąt lat z Tłokinią i szkołą, ks. Władysławowi Mrozińskiemu, który obchodził 94. urodziny.  Szanownemu Jubilatowi odśpiewano ,, Sto lat”, a pani dyrektor w imieniu zgromadzonych złożyła życzenia i wręczyła bukiet róż.

            Następnie wszyscy zebrani zostali zaproszeni w niezwykłą podróż w czasie z uczennicami klasy III gimnazjum , które przedstawiły historię szkoły od pierwszych wzmianek o niej po czasy współczesne oraz zaprezentowały zdjęcia z kronik szkolnych.

            Po wizycie w sali muzealnej wszyscy obejrzeli montaż słowno-muzyczny, podczas którego pięknymi piosenkami i wierszami dzieci i młodzież opiewali ojczyznę, Tłokinię i szkołę. Część oficjalną zakończył majestatyczny polonez w wykonaniu uczniów klasy VIII i III gimnazjum.

            A potem przyszedł czas na tort, życzenia spotkania, wpisy do Złotej Księgi, oglądanie kronik i zwiedzanie  szkoły.

            Zapewne jesienne motywy składające się na oryginalną dekorację całej szkoły sprawiły, że spotkanie pokoleń było pełne wzruszających wspomnień.

            Po oddaniu czci przeszłości, poinformowaniu o teraźniejszości, cała społeczność szkolna z nadzieją spogląda w przyszłość i oczekuje kolejnych jubileuszy.

            Dyrektor Teresa Kobierska dziękuje  wszystkim Gościom za udział w uroczystości. Szczególne podziękowania kieruje do osób, które włączyły się przygotowanie jubileuszu- Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców i uczniów.

 

Dyrektor szkoły

Teresa Kobierska

Wytworzył(a): Kobierska Teresa
Data wytworzenia: 2018-10-21 21:18:24
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-10-21 21:18:29

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna