Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Rajd rowerowy do Murowańca Wydruk PDF E-mail

Rajd rowerowy do Murowańca jest tradycją Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej. Tym razem uczniowie wspólnie ze swoimi nauczycielami wybrali się w trasę prowadzącą do tej miejscowości, nie tylko dla przyjemności, ale przede wszystkim, po to, by odszukać symbole związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

12 września, grupa  rowerzystów z klas V i VI wraz z opiekunami wystartowała z naszej szkoły na wycieczkę. Trasa, choć była dość długa, to dostarczyła uczniom wiele atrakcji. Pogoda dopisała. Promienie słońca oświetlały  drogę podczas całego rajdu, co sprawiło, że wszyscy  szybko dojechali do celu. Tam zabawom i radości nie było końca. Uczniowie, podążając szlakiem edukacyjnym Natura 2000 oraz korzystając z uroków terenów wokół zalewu, przypomnieli sobie beztroskie, wakacyjne chwile. Poza tym uczestnicy wyruszyli w poszukiwania mogiły upamiętniającej oddział Wojciecha Korytkowskiego z czasów powstania styczniowego, by zapalić znicze i oddać cześć poległym bohaterom.

Rajd był zatem doskonałą lekcją historii oraz okazją do zacieśniania więzi między rówieśnikami oraz rozwijania umiejętności bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. Wiadomo również, że sport to zdrowie, a promowanie zdrowego stylu życia jest istotną kwestią, warto o tym pamiętać w natłoku szkolnych obowiązków.

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2018-09-30 21:24:46
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-09-30 21:24:49

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna