Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
WYCIECZKA DO OPATÓWKA Wydruk PDF E-mail

Zapewne piękna pogoda i chęć bliższego poznania naszego miasta sprawiły, że uczniowie klasy IV wraz wychowawczynią udali się na wycieczkę do Opatówka.

            Pierwsze kroki czwartoklasiści skierowali do Muzeum Historii Przemysłu , gdzie już czekała pani kustosz Ewa Kłysz, która zaprezentowała dzieciom maszyny włókiennicze z XIX wieku, pozwoliła zajrzeć do pokoju bogatego fabrykanta i zwykłego robotnika. Z wielką ciekawością uczniowie obejrzeli zabytkowe fortepiany i pianina, a dziewczynki z przyjemnością zapoznały się  z ekspozycją dotyczącą projektowania strojów. Na koniec wszyscy podziwiali wystawę cennych ornatów.

            W dalszej części wycieczkowicze udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów. Pani dyrektor Małgorzata Matysiak zaprosiła przybyłych gości na spacer po Opatówku. Pokazała i omówiła najpiękniejsze i zabytkowe budynki, kościół, kapliczkę św. Józefa. Wiele ciekawostek dotyczyło generała Józefa Zajączka. Przy budynku z  herbem  ,,Świnka ‘’ uczniowie klasy IV wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.

            Potem przyszedł czas na regenerację sił przy pysznej pizzy i powrót do szkoły.

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2018-09-25 21:58:49
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-09-25 21:58:51

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna