Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Uczniowie z Tłokini udowadniają, że czytają Wydruk PDF E-mail

Mówi się, że statystyczny Polak czyta mało książek. Z pewnością tych statystyk nie zasilają uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej. 8 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 w ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Jak nie czytam, jak czytam” uczniowie z całej Polski mieli się zebrać o tej samej porze, by wspólnie poczytać – każdy to, na co ma ochotę, a przy okazji pobić rekord.

Dzieci i młodzież z naszej szkoły chętnie podjęła wyzwanie i punktualnie o godzinie 10.00 ustawili się tak, żeby stworzyć „Pociąg do czytania”, po to, aby w nietuzinkowy sposób zademonstrować, że lubią czytać. Następnie zespoły klasowe zasiadły w „Czytelniczych kręgach” – rówieśnicy wspólnie czytali fragmenty wybranej przez siebie pozycji, podając sobie ją z rąk do rąk. Ze względu na bardzo upalne przedpołudnie kolejne atrakcje z książką w roli głównej odbyły się w sali gimnastycznej. Były „Czytelnicze wygibasy” i „Czytelnicza sztafeta”. Podczas tej konkurencji uczniowie czytając książkę na głos, pokonywali tor przeszkód i wzajemnie podawali sobie książkę niczym pałeczkę w biegu. Można było popisać się talentem artystycznym i zbudować „Książkową budowlę” z samych egzemplarzy przyniesionych przez siebie książek oraz stworzyć „Książkowe arcydzieło” inspirowane ulubioną pozycją, ale bez wykorzystania pędzla. Na zakończenie, żeby mieć pamiątkę z tego dnia miłośnicy słowa pisanego z wychowawcami wykonywali „Selfie z książką”.

Oprócz świetnej rozrywki uczniowie mogli zauważyć podczas tych zabaw, że czytanie jest wartościową czynnością i daje wiele korzyści każdemu człowiekowi.

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2018-06-27 22:15:01
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-06-27 22:15:01

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna