Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 Wydruk PDF E-mail

Mija kolejny rok szkolny, czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Na wszystkich czeka nagroda-  wakacje, dwa miesiące odpoczynku i zbierania sił potrzebnych do dalszej nauki.

            22 czerwca , o godz.8.00 za stołem prezydialnym zasiedli: pan Marek Szlenkier- wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek, pan Damian Jakóbczak- radny, członkinie Rady Rodziców- pani Kinga Jopek, pani Renata Pilas i pani Magdalena Grzeluszka oraz dyrektor Teresa Kobierska. Głos zabrała pani Edyta Banasiak, która  podkreśliła, że mijający rok szkolny był niezwykle pracowity, był to rok wdrażania nowej podstawy programowej, realizacji wielu projektów i programów, dzięki którym pozyskiwano fundusze dla szkoły. Następnie  pani Banasiak podziękowała uczniom za solidną naukę, nauczycielom za bycie blisko uczniów, za  pracę, a rodzicom za  zaangażowanie  w  życie szkoły,  dbanie o nią i wspieranie jej aktywności. Wszystkim życzyła wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

             Pani Edyta Banasiak przekazała informacje o wynikach uczniów i wraz z wychowawcami wręczyła najlepszym  świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy i podziękowania.

            Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: w klasach I-III promowano 39 uczniów do klas programowo wyższych, w tym 23 z nagrodą książkową, co stanowi 59%.  Średnia frekwencja wyniosła 96%, dyplomy za 100% frekwencji otrzymały 4 osoby. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały obdarowane przez Burmistrza Gminy Opatówek upominkami w postaci puzzli.

 W klasach IV-VII promowano 65 uczniów, w tym 28 z wyróżnieniem, a nagrody książkowe wręczono 27 uczniom. Średnia ocen wyniosła 4,67, a średnia frekwencja 92,25 %. Dyplomami  za wzorową frekwencję nagrodzono 3 uczniów. Prymusi otrzymali również nagrody rzeczowe od Burmistrza Gminy Opatówek oraz nagrody książkowe ufundowane przez panią  Marzenę Wodzińską z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wystawiono 29 ocen wzorowych  zachowania, 27 bardzo dobrych,  7 ocen dobrych i 2  oceny poprawne. Ponadto wytypowano 6 uczniów do stypendium Rady Miejskiej Gminy Opatówek.

W klasach  II-III gimnazjum klasyfikowano  26 uczniów, 13 ukończyło gimnazjum. Jedna uczennica otrzymała ocenę opisową. Średnia ocen- 4,34, a średnia frekwencja- 90%. Dyplom za 100-procentową frekwencję otrzymał 1 uczeń. Najlepszym wręczono  świadectwa z biało- czerwonym paskiem, nagrody książkowe,  nagrody rzeczowe od Burmistrza Gminy Opatówek oraz nagrody książkowe ufundowane przez panią  Marzenę Wodzińską z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.  Wystawiono 8 ocen wzorowych zachowania, 16 bardzo dobrych i 1 ocenę dobrą. Wytypowano 5 gimnazjalistów do stypendium Rady Miejskiej Gminy Opatówek.

Podczas uroczystości nie zabrakło chwil wzruszenia- przedstawiciele organu prowadzącego, dyrektor, nauczyciele,  rodzice i uczniowie ciepłymi słowami i kwiatami żegnali długoletnich nauczycieli szkoły- panią Annę Macke i panią Marię Jolantę Marciniak, które odeszły na emeryturę oraz pana Rafała Mrozińskiego, który zmienił miejsce pracy.

            O godz. 10..0 pożegnaliśmy absolwentów gimnazjum. W obecności zaproszonych gości, dyrektor szkoły pani Teresy Kobierskiej, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, koleżanek i kolegów z klasy II trzecioklasiści podziękowali za przekazaną wiedzę, opiekę i wspólnie spędzone chwile. Kierując dłonie w stronę pocztu flagowego, przyrzekli być dobrymi Polakami, kochać swą ojczyznę i godnie reprezentować  szkołę. Z łezką w oku pożegnali szkołę, nauczycieli i swoją wychowawczynię- panią Agnieszkę Madziałę.

            Dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej, Burmistrzowi Gminy Opatówek i pani Wodzińskiej za ufundowanie nagród.

            Na koniec dyrektor szkoły i pan Marek Szlenkier życzyli wszystkim wspaniałego wypoczynku i wielu przygód. Następnie  uczniowie udali się do swych klas, by po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się z wychowawcami.

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2018-06-27 22:15:05
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-06-27 22:15:08

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna