Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
XX RAJD WIOSENNY Wydruk PDF E-mail

W sobotę, 26 maja odbył się jubileuszowy, XX Rajd Wiosenny po honorowym patronatem Starosty Kaliskiego i Burmistrza Gminy Opatówek, zorganizowany przez Drużynę Harcerską i Koło Ekologiczne ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej.

            150 harcerzy i uczniów z 13. drużyn  z powiatu kaliskiego pokonywało leśne trasy, realizując po drodze liczne zadania, by na koniec spotkać się w ,,Hajstrze” w Słonecznej. Tegoroczna impreza nawiązywała do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, więc rajdowicze musieli wykazać się  nie tylko sprawnością, wiedzą ekologiczną i harcerską, ale też historyczną.

            Na mecie na wszystkich czekał ciepły posiłek oraz ciasto, które zawdzięczamy Radzie Rodziców, p.p. Paraczyńskim, p.p. Urszuli i Zbigniewowi Rychterom. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom!

            Zwycięzcami XX Rajdu Wiosennego została drużyna harcerska z Dzierzbina, drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy, a trzecie miejsce przypadło harcerzom z Godziesz Wielkich. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Starostę Kaliskiego, Burmistrza Gminy Opatówek oraz przez Firmę ,, ASO”.

            Rajd stał się doskonałą okazją do poznania swoich możliwości, pokonywania słabości, poprawienia kondycji, a zarazem do umacniania więzi pomiędzy uczniami szkół z powiatu kaliskiego.

            Dziękujemy Staroście Kaliskiemu i Burmistrzowi Gminy Opatówek za objęcie patronatem Rajdu Wiosennego i obecność, Komendantowi Hufca Powiatu Kaliskiego- dh. Jackowi Kamińskiemu, instruktorom harcerstwa, dzieciom i młodzieży za udział, a Radiu Centrum za patronat medialny. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę organizatorów i nauczycieli  Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej, dziękujemy dh. Joli Marciniak, pani Annie Macke, dh. Agnieszce Figiel.

Do zobaczenia  za rok- na XXI Rajdzie Wiosennym!

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2018-05-30 19:25:40
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-05-30 19:25:43

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna