Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
OFIAROM ZBRODNI KATYŃSKIEJ Wydruk PDF E-mail

W kwietniu przypada 78. rocznica mordu katyńskiego. Podczas apelu, który odbył się 10 kwietnia, wspominaliśmy tragiczne losy polskich jeńców, zbrodnię ukrywaną przed światem, dramat polskich rodzin, krew, która spłynęła na karty naszej historii.

Katyń to skrytobójczy mord dokonany na polskich oficerach, urzędnikach administracji państwowej, lekarzach, naukowcach, duchownych, którzy zginęli zakopani bezimiennie w masowych dołach cmentarnych w Katyniu, Charkowie, Miednoje.

Uczennice klasy VII przypomniały zebranym, że: Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – to  polskie święto obchodzone co roku 13 kwietnia, uchwalone 14 listopada 2007 roku poprzez aklamację Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

W 2010 roku  jeszcze raz   Katyń zapisał się czarną kartą w historii naszego kraju. 10 kwietnia samolot rządowy z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim na pokładzie, lecący na uroczyste obchody w Katyniu, rozbił się pod Smoleńskiem. Wszyscy zginęli, a uroczystość została odwołana.

Minutą  ciszy  oddano  hołd  ofiarom zbrodni katyńskiej oraz  ofiarom  katastrofy smoleńskiej.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2018-04-22 22:22:06
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-04-22 22:22:09

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna