Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
KAŻDY POTRZEBUJE ZMARTWYCHWSTANIA Wydruk PDF E-mail

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Z okazji Wielkanocy odbyła się 28 kwietnia uroczysta akademia zatytułowana ,, Każdy potrzebuje zmartwychwstania”, na którą zechcieli przybyć zaproszeni goście: pan Krzysztof Dziedzic- Sekretarz Gminy Opatówek, pani Kinga Jopek i pani Magdalena Grzeluszka  z Rady Rodziców, pan Eugeniusz Gruszka, pani Edyta Banasiak- zastępująca dyrektora szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.

            Uczestnicy przedstawienia w symboliczny sposób zaprezentowali walkę dobra ze złem, triumf miłości i triumf życia, które nie ma końca i utwierdzili w przekonaniu, że trzeba być tolerancyjnym i otwartym na drugiego człowieka.

            Z okazji 13. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II wierszami uczczono również  pamięć Wielkiego Polaka i  wspólnie odśpiewano ,, Abba, Ojcze”.

            Następnie uczniowie wręczyli gościom i nauczycielom własnoręcznie wykonane wielkanocne  stroiki, a przewodnicząca SU złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

            Życzenia radosnych i rodzinnych świąt przekazał  zebranym pan Sekretarz, a pani Edyta Banasiak odczytała życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i w imieniu swoim i pani dyrektor Teresy Kobierskiej życzyła, aby radość wielkanocnego poranka była udziałem wszystkich i opromieniała życie każdego z nas.

            Montaż słowno-muzyczny z udziałem klasy IV i chóru szkolnego  przygotowały: pani Izabela Krupińska, pani Urszula Borwik i pani Wiesława Giercarz.

            Uświetnił on również Niedzielę Miłosierdzia Bożego - zaprezentowany został i serdecznie przyjęty  w czasie Mszy Świętej w kościele w Tłokini Kościelnej.

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2018-04-09 23:45:43
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-04-09 23:45:45

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna