Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
WYJAZD NA FILM PT. ,, CUDOWNY CHŁOPAK” Wydruk PDF E-mail

Uczniowie klas II - VII oraz II - III gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyli w niecodziennej lekcji tolerancji, tym razem nie w szkole, lecz w kinie ,, Helios” w Kaliszu.

            Z przyjemnością obejrzeli ekranizację międzynarodowego bestsellera pt. ,, Cudowny chłopak”, która wzruszyła i rozbawiła miliony na całym świecie. To pełna czaru historia chłopca, który codziennie stawiał czoła przeciwnościom losu.

            Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W szkole nastolatek  musi udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt, tak naprawdę, niczego o nim nie wie.

            Po filmie dzieci i młodzież rozmawiali z pracownikiem kina i panią psycholog o przemocy, tolerancji i przyczynach jej braku. Dowiedzieli się, że wystarczy jeden przyjazny gest, pomocna dłoń, aby wyzwolić siłę, która pokona wszystkie przeszkody. Zrozumieli, że każdy chce się wyróżniać, ale nikt nie chce być ,, innym”, że niełatwo nim być. Ludzie tacy jak Auggie żyją wśród nas i wszyscy odpowiadamy za ich los.

            Mamy nadzieję, że wyniesione z wyjazdu przeżycia, wiadomości i emocje sprawią, że  staniemy się wrażliwsi i bardziej tolerancyjni.

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2018-02-13 22:35:35
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-02-13 22:35:37

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna