Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
,,Gwiazdo, dokąd nas prowadzisz...” Wydruk PDF E-mail

 Śnieżnobiała dekoracja, choinka, migocące światełka i napis ,, Gwiazdo, dokąd nas prowadzisz…”- to elementy bożonarodzeniowej akademii, która odbyła się 21 grudnia.  Zgromadzili się na niej: pan Wiesław Majewicz - dyrektor Hospicjum w Rożdżałach,  pani Kinga Jopek - przewodnicząca Rady Rodziców, pani Teresa Kobierska - dyrektor szkoły, pan Eugeniusz Gruszka,  nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice.

           Przepiękna pasterka  pt. ,, Złota gwiazdka’’ rozpoczęła bajkowe jasełka w wykonaniu uczniów klasy III. Tym razem w stronę betlejemskiej szopki, oprócz pasterzy i aniołów, nieśmiało podążali: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Rybak oraz Wolontariuszka. Bohaterowie bajek podarowali Jezuskowi to, co mieli najcenniejszego: jabłka , chleb, kożuszek, pantofelek, koszyczek z jadłem, rybę, pierniki. Zebranym zaś przekazali dobre rady, które wcielone w życie, sprawią, że ludzie będą lepsi.  

            Uzupełnieniem pięknej treści jasełek i ich integralną częścią były cudowne kolędy i pastorałki zaśpiewane przez szkolny chór pod kierunkiem pani Urszuli Borwik oraz  życzenia złożone przez dyrektor Teresę Kobierską.

             Na zakończenie harcerki przekazały na ręce pani dyrektor Betlejemskie Światełko Pokoju, które zapłonie na  wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów. Tegoroczne przesłanie  Betlejemskiego Światełka brzmi ,, W Tobie jest światło ”.

             Zaproszeni goście, nauczyciele i  pracownicy szkoły zostali obdarowani gipsowymi szopkami wykonanymi przez uczniów, a przewodnicząca SU- Klaudia Dąbrowska  złożyła wszystkim świąteczne życzenia, ,,Aby magia świąt zjednoczyła wszystkich i niech w domach będzie nam jak w niebie..”

             Świąteczną akademię przygotowały: pani Renata Szlenkier, pani Izabela Krupińska i  pani Wiesława Giercarz .

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2018-01-04 20:57:04
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-01-04 20:57:08

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna