Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
PO ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE Wydruk PDF E-mail

Już po raz 27.  Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przybyło do Polski. Sześćdziesięcioosobowa delegacja harcerzy i instruktorów z drużyn Hufca ZHP Powiatu Kaliskiego, w gronie których znalazła się siedmioosobowa grupa naszych harcerek pod opieką dh. Joli Marciniak, odebrała Światło podczas uroczystej mszy na Jasnej Górze w niedzielę, 17 grudnia. Udział w mszy w Sanktuarium na Jasnej Górze, w kaplicy Matki Bożej,  tuż pod Cudownym Obrazem okazał się   niezapomnianym przeżyciem dla naszych harcerzy.

Tegoroczne przesłanie Betlejemskiego Światła brzmi:  „W Tobie jest światło”. Przywiezione światło trafiło  z rąk harcerzy do szkół, urzędów, ośrodków zdrowia i innych instytucji oraz do domów wszystkich, którzy chcieli się cieszyć światłem podczas świąt Bożego Narodzenia.

Dodatkową atrakcją wyjazdu stało się  zwiedzanie ruin zamku Kazimierza Wielkiego w Olsztynie k/Częstochowy. Po kilkugodzinnej podróży wspinaczka pod zamkową wieżę, a potem strome zejście do autokaru  było doskonałą rozrywką i relaksem. Przy okazji uczestnicy wyjazdu poznali  historyczne miejsce i przyswoili sporo wiedzy o zamku i jego dziejach.

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2018-01-04 20:56:12
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2018-01-04 20:56:16

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna