Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
WYCIECZKA DO POZNANIA Wydruk PDF E-mail

11 grudnia uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią  Katarzyną Wyborną oraz Panią Beatą Przybylską wybrali się na wycieczkę do Poznania.

Niecodzienność  tego wyjazdu polegała na tym, że postanowili pojechać tam pociągiem Intercity, a po mieście poruszać się tramwajami. Wycieczkę planowali już od października, ponieważ rezerwacji na przejazd musieli dokonać z miesięcznym wyprzedzeniem.

Główna atrakcja to oczywiście przejazd pociągiem, a co dalej….

A dalej rozpoczęła się przygoda. Zakup biletów na tramwaj, korzystanie z portalu „Jak dojadę.pl”, wybór tramwaju, kasowanie biletów.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania. W pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na ratusz i koziołki, uczniowie uczestniczyli w pokazie
o tajemnicach i wypieku rogali świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania.

Następnie zwiedzali Stary Rynek. Podziwiali pomnik Koziołków, studzienkę Bamberki, Pręgierz, fontannę Prozerpiny, piękne kamieniczki, bazylikę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny. Kulminacyjnym punktem wizyty na Starówce był pokaz trykających się poznańskich koziołków.  Wycieczkowicze odwiedzili również jarmark świąteczny oraz  podziwiali lodowe rzeźby.

Kolejny punkt programu do Zamek Cesarski, po którym oprowadziła ich pani przewodnik. Zamek  powstał w 1910 roku i od tego czasu pełnił rozmaite funkcje. Podczas tej wizyty uczniowie poznali bogatą historię tego budynku -  świadka niełatwej historii.

 Po pełnym atrakcji dniu ruszyli w drogę powrotną  – oczywiście pociągiem. Radości nie było końca, szkoda tylko, że podróż trwała tak krótko.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Wyborna Katarzyna
Data wytworzenia: 2017-12-17 21:45:44
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-12-17 21:45:47

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna