Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Otwórzmy swoje serca Wydruk PDF E-mail

5 grudnia na całym  świecie obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji  Narodów Zjednoczonych 17 grudnia 1985r. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy za ich trud, poświęcony czas i umiejętności, które wykorzystują, by pomagać potrzebującym.

W naszej szkole też postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień w nietuzinkowy sposób. Przedstawiciele Rady Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego zaproponowali swoim koleżankom, kolegom oraz nauczycielom akcję  pt. „Otwórzmy swoje serca”.  Wszyscy obecni tego dnia w szkole, na jednej z przerw wyszli na boisko szkolne i wspólnie stworzyli serce, kontur nakreśliły sylwetki najstarszej młodzieży z klas VII, II i III gimnazjum, a pozostali uczniowie wypełnili jego środek. Na sygnał koordynatora wszyscy unieśli czerwone kartki  nad  swoje głowy, w ten symboliczny sposób cała społeczność Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej pokazała, że ma otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka.

Choć na dworze było zimno, to atmosfera podczas tego wydarzenia była gorąca. Dzięki tej akcji przekonaliśmy się, że wspólne działanie w szczytnym celu ociepla stosunki międzyludzkie.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2017-12-11 22:49:06
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-12-11 22:49:09

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna