Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Dzień Tolerancji i Dzień Życzliwości Wydruk PDF E-mail

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji obchodzonego 16 listopada i z okazji dnia pełnego uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień – 21 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował obchody tych wydarzeń.

Uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali apel o tolerancji, w którym podkreślili jak bardzo istotna jest umiejętność słuchania drugiego człowieka oraz szanowanie jego zdania. Dzieci i młodzież z naszej szkoły natchnieni przesłaniem wypływającym z tego wystąpienia, w klasach wspólnie przygotowali plakaty pt. „Każdy inny – wszyscy równi”. Finezyjne kompozycje stworzone z odcisków dłoni poszczególnych uczniów pokazały, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

W kolejnych dniach społeczność szkolna tworzyła łańcuch wzajemnej tolerancji i życzliwości, a swoimi miłymi wypowiedziami w formie karteczek udekorowała  „Drzewko Życzliwości”. Prace uczniów zostały wyeksponowane na głównym korytarzu budynku szkoły.

         Ta akcja miała na celu uświadomienie wszystkim, że warto być tolerancyjnym i życzliwym nie tylko w listopadzie, ale przez cały rok.

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2017-12-11 22:48:21
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-12-11 22:48:24

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna