Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
WYWIADÓWKA PROFILAKTYCZNA Wydruk PDF E-mail

22 listopada w naszej szkole została przeprowadzona ,, Wywiadówka profilaktyczna w kierunku psychoedukacji rodziców  w zakresie profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży od substancji psychoaktywnych  i zachowań behawioralnych”.

            Szkolenie przeprowadziła pani Sylwia Dziedziczak - specjalistka psychoterapii uzależnień, współorganizatorka akcji ,, Wypalacze”.

            Pani Dziedziczak omówiła mechanizm uzależnień oraz różne terapie. Zwróciła uwagę na niezwykle słabą kondycję psychiczną współczesnej młodzieży, którą nazwała ,,inwalidztwem młodzieży ‘’. Poinformowała rodziców i nauczycieli, że przyczyny tkwią w  negatywnych  wzorcach, niewystarczających umiejętnościach wychowawczych rodziców oraz w przemianach społecznych, a czynnikami chroniącymi są na pewno  więzi rodzinne i różne aktywności.

            Terapeutka w sposób profesjonalny przedstawiła zebranym rodzaje uzależnień chemicznych oraz behawioralnych, zapoznała z objawami i czynnikami zwiększającymi ryzyko  zażywania narkotyków i dopalaczy  przez dzieci i młodzież. Odpowiedziała również na wszystkie pytania i zachęciła do skorzystania z ulotek i materiałów edukacyjnych, takich jak np. Co zrobić, aby nasze dzieci nie sięgały po alkohol (poradnik dla rodziców).

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Bardzo dziękujemy Gminnemu  Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Opatówku za zorganizowanie  szkolenia.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2017-11-28 22:45:32
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-11-28 22:45:35

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna