Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej Wydruk PDF E-mail

W tradycji  naszej szkoły są chwile niezwykle ważne. Do nich właśnie należy przyjęcie nowych uczniów do grona społeczności szkolnej.

27 października 2017r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią panią Anną Macniak i najstarszymi uczniami szkoły podstawowej – uczniami klasy siódmej, zabrali zaproszonych gości w niezwykłą podróż do  Królestwa Szkołolandii, w którym władzę sprawował król Ołówkos z królową i dwoma gwardzistami.

Aby pierwszoklasiści mogli przystąpić do grona uczniów, musieli sprostać  licznym zadaniom. Oprócz tego zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki.

Następnie ubrani odświętnie w stroje galowe i granatowe birety złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Wraz z nim ślubowali rodzice. Później dzieci zostały pasowane specjalnym ołówkiem z biało-czerwoną wstążką przez dyrektora szkoły.

Pani dyrektor wręczyła pierwszoklasistom legitymacje szkolne i Akt Nadania Klasy, a wychowawczyni pamiątkowe dyplomy.

Świadkami tego wydarzenia byli: pani Renata Pilas – zastępca Rady Rodziców, pani Magdalena Grzeluszka – sekretarz Rady Rodziców, przedstawiciele grona pedagogicznego, rodzice i uczniowie klasy siódmej.

Na cześć patrona szkoły Władysława Broniewskiego nowo pasowani uczniowie złożyli pod tablicą pamiątkowa biało-czerwone kwiaty w postaci serca.

Później  przyszedł czas na życzenia, gratulacje i upominki, które sprawiły ogromną radość wkraczającym w nowe obowiązki szkolne.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

Była to dla wszystkich miła i radosna chwila.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Macniak Anna
Data wytworzenia: 2017-11-22 17:23:12
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-11-22 17:23:16

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna