Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
WSIĄŚĆ DO POCIĄGU Wydruk PDF E-mail

Gdy się okazało, że uczniowie klasy III gimnazjum nie mieli okazji jechać pociągiem, wychowawczyni pani Agnieszka Madziała zorganizowała niecodzienną wycieczkę.

4 października gimnazjaliści wraz z opiekunkami udali się najpierw do kina ,,Helios” na film pt. ,, Tarapaty”.

Film opowiadał o Julce, która zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. Tam poznaje Olka. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda… Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania i tajemniczy pożeracz cukierków. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Po przeżyciach związanych z ,, Tarapatami” grupa skierowała się na dworzec kolejowy. Tam wszyscy zapoznali się z pomieszczeniami, zakupili bilety i ruszyli na peron, by odbyć niezwykle emocjonalną podróż do Ostrowa Wielkopolskiego. Konduktor, kontrola biletów, stukot szyn, lekkie kołysanie wagonu, migające krajobrazy za oknem, a wokół koleżanki i koledzy z klasy… Czy coś więcej potrzeba? Oczywiście, nie!  Jazda pociągiem na pewno na długo zostanie uczestnikom wycieczki  w pamięci.

Po zwiedzeniu ostrowskiej Starówki, wycieczkowicze udali się w podróż powrotną, której towarzyszyły podobne emocje.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2017-10-15 22:15:29
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-10-15 22:15:33

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna