Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Piernikowa przygoda, czyli wycieczka do Torunia Wydruk PDF E-mail

            4 października uczniowie klas V, VI, VII SP oraz chłopcy z II gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Torunia.

            Pierwszym punktem wyprawy było Żywe Muzeum Piernika, które w magiczny sposób przeniosło nas do średniowiecza. Uczniowie pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej poznali wszystkie rytuały związane z wypiekaniem pierników i zostali "zagonieni" do pracy. Każdy własnoręcznie wyrobił ciasto, z którego później wypieczono toruńskie specjały.

            Następnie sympatyczna pani przewodnik oprowadziła nas po Starówce. Uczniowie podziwiali Ratusz Staromiejski, dom i pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, pomnik Flisaka oraz kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W centrum historycznego miasta każdy miał możliwość zakupienia pamiątek.

            W samo południe wycieczkowicze zawitali w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – miejscu kreatywnej zabawy, pełnym niezwykłych stanowisk interaktywnych. Na przestrzeni 500 tys. m², na 6 piętrach znajdowały się sale espozycyjne i pracownie naukowe, gdzie zwiedzający samodzielnie przeprowadzali doświadczenia z różnych dziedzin nauki oraz poznawali prawa przyrody.

            Po trzech godzinach zabawy autokar zabrał wszystkich na smaczny posiłek. Najedzeni uczniowie  nabrali sił na zwiedzanie Bunkra Wisła. Jest to kryta betonowa szczelina przeciwlotnicza zbudowana w 1943r. Podczas pokazu młodzież mogła doświadczyć symulacji nalotu bombowego.

            Kolejnym punktem harmonogramu było odwiedzenie Domu Legend Toruńskich – miejsca, w którym odbywają się interaktywne spektakle poświęcone toruńskim legendom. Animatorzy w historycznych kostiumach ożywiali toruńskie opowieści, zapraszając naszych uczniów do czynnego udziału w pokazie.

            Gdy zapadł zmrok, wycieczkowicze pojechali na platformę widokową nad rzekę Wisłę, skąd rozpościerała się fascynująca nocna panorama miasta.

            Wizyta w Toruniu była pełnym humoru, niezapomnianym przeżyciem. Uśmiechnięci i rozśpiewani uczniowie wrócili bezpiecznie do swoich domów.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Rogala Beata
Data wytworzenia: 2017-10-11 22:40:52
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-10-11 22:40:58

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna