Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 Wydruk PDF E-mail

Hasło ,, Wszędzie dodrze, ale w szkole najlepiej’’ przyświecało uroczystej inauguracji roku szkolnego 2017/2018, która odbyła się 4 września 2017 roku.

            Dyrektor szkoły Teresa Kobierska  powitała ks. Jacka Paczkowskiego, panią Janinę Banasiak, panie z Rady Rodziców: Kingę Jopek, Renatę Pilas, Magdalenę Grzeluszkę, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Serdeczne słowa powitania skierowała do dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg szkolny.

            Pierwszy dzień nowego roku szkolnego to wyjątkowe chwile  dla pani dyrektor, obchodzącej jubileusz 20- lecia pełnienia funkcji dyrektora szkoły. Z tej okazji uczestnicy uroczystości obejrzeli prezentację  o pracy i osiągnięciach pani dyrektor. Uczniowie, nauczyciele i rodzice nie szczędzili słów wdzięczności, podziękowań i gratulacji, których wyrazem były również piękne kwiaty.

            Następnie pani Teresa Kobierska poinformowała zebranych, że od 1 września rozpoczynamy  wprowadzanie nowych rozwiązań w  systemie edukacji. Wdrażana będzie nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego oraz podniesiona jakość edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej, nowością będzie  także klasa VII. Przestały istnieć gimnazja i zespoły szkół, a nasza szkoła przekształcona została w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Władysława Broniewskiego z oddziałami gimnazjalnymi. Dyrektor szkoły dokonała przydziału wychowawstw i sal oraz przedstawiła panią Paulinę Felińską, która dołączyła do grona pedagogicznego. Odczytała również życzenia  minister oświaty i kuratora wielkopolskiego, poinformowała o darmowych podręcznikach dla uczniów i zaapelowała o zachowanie bezpieczeństwa w szkole i w drodze do niej.

             Z kolei przyszedł czas na część artystyczną, podczas której dzieci wspominały cudowne wakacje i wyrażały tęsknotę za swym drugim domem- szkołą. Nie zabrakło słów dotyczących 78. rocznicy wybuchu  II wojny światowej oraz minuty ciszy, którą uczczono wszystkich poległych i zabitych w czasie tego  strasznego wydarzenia.

            Na zakończenie pani dyrektor pogratulowała, złożyła życzenia i wręczyła bukiety kwiatów nauczycielkom, które zdobyły kolejne stopnie awansu zawodowego- pani Weronice Krzywdzie i pani Renacie Szlenkier, a wszystkim życzyła udanego i owocnego roku szkolnego 2017/2018.

            Potem wszyscy uczniowie udali się do sal lekcyjnych, by  spotkać się  ze swymi wychowawcami.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2017-09-19 23:33:24
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-09-19 23:33:26

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna