Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
ŚWIADECTWA ROZDANE Wydruk PDF E-mail

Za nami czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Przed nami wakacje- dwa miesiące odpoczynku i zbierania sił potrzebnych do dalszej nauki. Nadszedł więc czas podsumowań.

            23 czerwca, o godz. 8.30 pożegnaliśmy absolwentów gimnazjum. W obecności zaproszonych gości: radnego pana  Damiana Jakóbczaka, pani Janiny Banasiak, pana Eugeniusza Gruszki, przewodniczącej Rady Rodziców pani Kingi Jopek, dyrektor szkoły pani Teresy Kobierskiej, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, koleżanek i kolegów z klasy II trzecioklasiści podziękowali za przekazaną wiedzę, opiekę i wspólnie spędzone chwile. Kierując dłonie w stronę pocztu flagowego, przyrzekli być dobrymi Polakami, kochać swą Ojczyznę i godnie reprezentować  szkołę. Z łezką w oku pożegnali szkołę, nauczycieli i swoją wychowawczynię- panią Edytę Banasiak.

            O godz.9.30 za stołem prezydialnym zasiedli: radny pan Damian Jakóbczak, członkinie Rady Rodziców- pani Renata Pilas i pani Magdalena Grzeluszka oraz dyrektor Teresa Kobierska. Pani dyrektor podkreśliła, że mijający rok szkolny był szczególny. Był to bowiem czas przygotowywania szkół do wdrażania zmian w oświacie. Odczytała list minister oświaty- Anny Zalewskiej, w którym pani minister podziękowała dyrektorom i  nauczycielom za bycie blisko uczniów, za ich pracę, a rodzicom za  zaangażowanie  w  życie szkoły,  dbanie o nią i wspieranie jej aktywności. Wszystkim życzyła wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych, wakacji.

             Następnie zgromadzeni obejrzeli krótki montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów klasy II  VI, który w swoisty sposób podsumował  rok szkolny 2016/2017.

             Dyrektor Teresa Kobierska przekazała informacje o wynikach uczniów i wraz z wychowawcami wręczyła najlepszym  świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy i podziękowania.

            Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: w klasach I-III promowano 54 uczniów do klas programowo wyższych, w tym 26 z nagrodą książkową. Dyplomy za 100% frekwencji otrzymało 6 osób. W klasach IV-VI promowano 42 uczniów, w tym 22 z wyróżnieniem, a nagrody książkowe wręczono 21 uczniom. Dyplomami  za wzorową frekwencję nagrodzono 3 uczniów. Prymusi otrzymali również nagrody książkowe ufundowane przez panią  Marzenę Wodzińską z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wystawiono 25 ocen wzorowych z  zachowania, 15 bardzo dobrych i 2 oceny dobre. Nagrody Burmistrza Gminy Opatówek odebrali: Anna Karwacka z kl. IV, Anna Śnieguła z kl. V, Paulina Leszczyńska i Franciszek Jakóbczak z kl. VI.

            W gimnazjum promowano  27 uczniów, a 15 ukończyło szkołę. Świadectwa z biało-czerwonym paskiem wręczono 12 osobom. Dyplom za stuprocentową frekwencję odebrał 1 uczeń. Wystawiono 21 ocen wzorowych z  zachowania, 18 bardzo dobrych i 2 oceny dobre . Jedna uczennica otrzymała ocenę opisową.  Nagrody Burmistrza Gminy Opatówek przyznano: Mateuszowi Cieślakowi z kl. I, Dorocie Misiak z kl. II, Katarzynie Klepandzie i Karolinie Wąsik z kl. III. Najlepsi otrzymali również nagrody ufundowane przez panią Marzenę Wodzińską z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego . Ponadto wytypowano następujących gimnazjalistów do stypendium Rady Miejskiej Gminy Opatówek, są to: Mateusz Cieślak, Julia Gibus, Dorota Misiak, Kornelia Gibus, Katarzyna Klepanda i Karolina Wąsik.

            Dziękujemy Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej, Burmistrzowi Gminy Opatówek i pani Wodzińskiej za ufundowanie nagród.

            Na koniec dyrektor szkoły i pan Damian Jakóbczak życzyli wszystkim wspaniałego wypoczynku i wielu przygód. Uczniowie udali się do swych klas, by po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się z wychowawcami. ,, A teraz ważne są tylko wakacje!” 

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2017-08-22 22:20:09
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-08-22 22:20:13

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna