Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Uczniowie z Tłokini udowadniają, że czytają Wydruk PDF E-mail

Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Z pewnością do tej grupy nie należą uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej. 1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 w ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Jak nie czytam, jak czytam” uczniowie z całej Polski mieli się zebrać o tej samej porze, by wspólnie poczytać – każdy to, na co ma ochotę, a przy okazji pobić rekord.

Nasi uczniowie postanowili, że podczas obchodów Dnia Dziecka w miejscowości Słoneczna podejmą się wyzwania. Wzięli udział w „Marszu z książką w dłoni” pokonując trasę do lasu ze swoją ulubioną książką w dłoni. Przy Hajstrze czekało na nich wiele konkurencji, których głównym celem było czytanie książek. Pierwszą z nich były „Czytelnicze kręgi” – rówieśnicy wspólnie czytali fragmenty wybranej przez siebie pozycji, podając sobie ją z rąk do rąk. Wirtuozi czytelnictwa zaś udowadniali, że  „Czytają zawsze i wszędzie”. W tym celu wybierali niebanalne miejsce i pozycję do czytania książki. Pomysły uczniów były imponujące. Wystąpili też w „Czytelniczej sztafecie”. Podczas tej konkurencji czytając książkę na głos, pokonywali tor przeszkód i wzajemnie podawali sobie książkę niczym pałeczkę w biegu. Na zakończenie śmiałkowie budowali „Książkową budowlę”, co okazało się wcale niełatwe. Jednak wytrwali czytelnicy podołali temu zadaniu.

Oprócz świetnej zabawy uczniowie mogli zauważyć podczas tych zabaw, że czytanie jest wartościową czynnością i daje wiele korzyści każdemu człowiekowi.

Organizatorkami przedsięwzięcia były panie Izabela Krupińska, Marlena Pilarczyk, Edyta Banasiak, Wiesława Giercarz, Renata Szlenkier i Weronika Krzywda. 

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2017-06-18 20:31:07
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-06-18 20:31:13

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna