Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
TO JUŻ NASZA DRUGA "Noc w szkole"! Wydruk PDF E-mail

W nocy z piątku na sobotę (2-3 czerwca) uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w projekcie "Noc w szkole". W imprezie uczestniczyło 104 uczniów z klas I-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum.

            Zabawa rozpoczęła się o godzinie 19:00. Dzieci i młodzież przybyli do szkoły z pełnym ekwipunkiem i w świetnym humorze. Wspaniały nastrój naszych uczestników może potwierdzić praca plastyczna pt. "Moja mina mówi sama za siebie". Uczniowie mieli za zadanie namalować swoje buzie, które odzwierciedlały ich nastroje.

            Następnie rodzice, którzy wyrazili chęć udzielenia pomocy w projekcie, zaprosili wszystkich na przepyszną kolację, która miała dodać sił do zabawy do późnych godzin wieczornych.

            O godzinie 20:30 rozpoczęły się programy rozrywkowe. Jako pierwsza wystąpiła klasa IV ze swoim programem "Milionerzy". Zaraz po nich uczniowie klasy V zaprezentowali się w różnych strojach, gdyż byli reżyserami programu "Top Model". Klasa VI rozbawiła publiczność programem "Randka w ciemno", a klasa I gimnazjum "Rolnik szuka żony". Śmieszne pytania padały w programie "Jeden z dziesięciu", w którym wystąpili uczniowie klasy II gimnazjum.

            Po programach rozrywkowych przyszedł czas na aerobik. Niektórzy ubrani w stroje sportowe, a inni w piżamy, musieli się nieźle nagimnastykować w rytmie energicznej muzyki.

            Następnie uczniowie klas I-III szkoły podstawowej udali się na program "Mam talent". Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów artystycznych przed koleżankami, kolegami i nauczycielami. Były: tańce, gimnastyka, śpiew, recytowanie wierszy, a nawet układanie kostki Rubika na czas!

            Po programie "Mam talent" nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju zajęciach. "Mały alchemik" to żywa lekcja chemii, podczas której dzieci przyglądały się  ciekawym doświadczeniom chemicznym. Podczas "Legend po zmroku" uczniowie w klasie bez zapalonego światła, pod specjalnie utworzonym namiotem, czytali z latarką na głowie interesujące legendy. Dzieci wykonały również wspaniałe "zaczarowane żabki" metodą origami.

            Uczniowie klas IV-VI szkoły postawowej i I-III gimnazjum mieli innego rodzaju zajęcia. Najpierw wzięli udział w biciu rekordu Tłokini Wielkiej w grupowym skakaniu na skakance. Następnie udowodnili, że śpiewać każdy może... i chętnie zaprezentowali swoje możliwości wokalne w karaoke. Oprócz śpiewu były też tańce. Słynne "Kaczuszki" czy "Jedzie pociąg z daleka" wywołały uśmiech wszystkich tancerzy.          

            Przed pójściem spać wszyscy uczestnicy projektu z ogromną radością wzięli udział w "Wielkiej tłokińskiej bitwie na poduszki".

            Po zakończonych zabawach tych, którzy nie mieli już sił, zmożył sen...a innych pochłonęły nocne pogawędki z przyjaciółmi.

            Projekt zakończył się o godzinie 7:00 rano, kiedy to rodzice odebrali swoje zmęczone, lecz szczęśliwe pociechy. "Noc w szkole" była doskonałą okazją do tego, aby dzieci i młodzież spędzili ze sobą mnóstwo czasu i zintegrowali się.

            Składamy serdecznie podziękowania dla wszystkich rodziców oraz nauczycieli, którzy zaangażowali się w ten projekt.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Rogala Beata
Data wytworzenia: 2017-06-13 19:31:38
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-06-13 19:31:42

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna