Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Pouczmy się z Wisłą Wydruk PDF E-mail

„Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie, a dopóki płynie Polska nie zaginie” - te słowa w interpretacji głosowej klasy II szkoły podstawowej w piątek 12 maja wybrzmiały we wszystkich klasach w Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej. Była to inauguracja projektu edukacyjnego pt. „Pouczmy się z Wisłą” zainicjowanego przez nauczycielkę nauczania wczesnoszkolnego i przyrody – panią Renatę Szlenkier oraz nauczycielkę języka polskiego i geografii – panią Izabelę Krupińską.

Przez cały maj i początek czerwca kilkoro uczniów będzie przekazywało informacje dotyczące Wisły swoim kolegom i koleżankom od klasy I do VI szkoły podstawowej oraz I do III gimnazjum. W każdy piątek podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie nawzajem będą sprawdzać swoją wiedzę.

Tym razem w rolę „egzaminatorów” wcieliły się dzieci z klasy II. Jakiż to był rozśpiewany „egzamin”. Zainteresowanych uczniów zaśpiewaniem piosenki o Wiśle było tak dużo, że przeszło to najśmielsze oczekiwania organizatorów. Śmiałkowie w nagrodę otrzymali element układanki. W każdym tygodniu osoba, które weźmie udział w projekcie i pochwali się swoją wiedzą oraz umiejętnościami zdobędzie kolejny element. Na zakończenie ułoży z nich mapę Polski.

Zapraszamy do udziału w kolejnych etapach.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2017-05-14 22:38:22
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-05-14 22:38:24

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna