Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
DZIEŃ MATEMATYKI Wydruk PDF E-mail

12 marca  w Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Dzień Matematyki 2017 został objęty  honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W  bieżącym roku szkolnym nasza szkoła postanowiła również uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Dzień Matematyki skierowany był do wszystkich, nawet do tych, którzy nie lubią tego przedmiotu. Rozwiązywanie zadań miało sprawiać przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy. Święto stworzono po to, aby urozmaicić  metody przyswajania matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać lepszą stronę tej nauki...

W zabawie wzięły udział klasy IV – VI SP oraz I – II G. W każdej grupie wiekowej klasa została podzielona na 2, 3 lub  4 zespoły w zależności od liczebności klas. Następnie wszyscy obejrzeli  prezentację, której tytuł brzmiał „Pieniądze to nie wszystko”, zawierającą instrukcję gry oraz zadania o różnym stopniu trudności. Po zapoznaniu się z zasadami uczniowie przystąpili do rywalizacji, przy okazji dobrze się bawiąc. Widać było pracę w grupach, toczące się dyskusje nad wyborem prawidłowej odpowiedzi, uzasadnianie swoich racji i podejmowanie decyzji. Na koniec podsumowano ilość zdobytych punktów, a zwycięskie drużyny nagrodzono brawami, bardzo dobrymi ocenami z matematyki oraz dyplomami.

 Było to ciekawe doświadczenie, bo kolejnego dnia uczniowie klasy IV pytali, kiedy znów będzie „Dzień Matematyki”?

Wytworzył(a): Wyborna Katarzyna
Data wytworzenia: 2017-03-27 00:57:01
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-03-27 00:57:12

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna