Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
WYCIECZKA DO OPATÓWKA Wydruk PDF E-mail

Od dawna wiadomo, że Opatówek to niezwykle atrakcyjna miejscowość.  Do miejsc, których nie można pominąć należą Muzeum Historii Przemysłu i Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów.

            To właśnie tam udali się na wycieczkę  uczniowie klasy VI oraz gimnazjaliści z klas I-III wraz z wychowawczyniami.

            W  Muzeum Historii Przemysłu wycieczkowicze obejrzeli ekspozycję maszyn włókienniczych,  zajrzeli do izby robotnika, gabinetu fabrykanta, zwiedzili wystawę fortepianów i pianin, zabytkowych ornatów oraz wystawę czasową ,, Od Kleopatry do Nelsona. Jubileuszowy bal kostiumowy królowej Wiktorii’’. Piękne stroje, bogate postaci historyczne, mitologiczne i literackie  zachęciły wszystkich do zrobienia oryginalnych zdjęć.

            Z kolei  przyszedł czas na atrakcyjnie podaną wiedzę i zdobycie nowych umiejętności. Młodzież przeniosła się do pracowni drukarskiej, gdzie można było poznać historię powstawania książek oraz przybliżyć sobie wielki wynalazek Jana Gutenberga. Zecer, introligator, korektor – to już nie obce pojęcia. Uczniowie szybko przyswoili sobie wiedzę i wykonali pamiątkowe odbitki.

            Następnie stali się gośćmi Gminnej Biblioteki Publicznej  im.  Braci Gillerów, tam wzięli udział w zajęciach warsztatowych nt.  katalogów i  wykorzystania internetu. Uczniowie na ipadach  szukali informacji  o książkach w różnych bibliotekach, podziwiali najpiękniejsze książnice na świecie, a nawet na chwilę zajrzeli do Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych.

            Po mile spędzonym dniu, wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2017-03-02 21:49:19
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-03-02 21:49:22

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna