Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
XXV FINAŁ WOŚP w naszej szkole Wydruk PDF E-mail

W niedzielę, 15 stycznia 2017 roku odbył się 25. jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku hasło akcji brzmiało: „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Nasza szkolna Orkiestra grała od 11 do 13 stycznia. W tym czasie odbyła się zbiórka pieniędzy do puszek w klasach oraz wśród nauczycieli i pracowników szkoły.

Naszych wolontariuszy nie zabrakło również w dniu wielkiego finału. Nie bacząc na pogodę ani na wczesną porę pojawili się na ulicach Kalisza, w galeriach handlowych oraz w hali Arena Kalisz, gdzie odbywały się licytacje i imprezy towarzyszące wielkiemu finałowi.

Do pracy na rzecz fundacji Jurka Owsiaka zgłosiło się z 15 uczniów naszej szkoły. Byli to: z klasy drugiej gimnazjum – Dorota Misiak i Gabriela Kępa oraz z klasy trzeciej gimnazjum – Kornela Gibus, Witold Kearney, Katarzyna Klepanda, Artur Łyskanowski, Tomasz Niewiadomski, Adam Nowakowski, Dawid Palot, Szymon Pilas, Stanisław Rychter, Przemysław Waliszewski, Karolina Wąsik, Kacper Wilczyński oraz Sandra Zielińska.

Gorące serca, pomocne dłonie i radosne uśmiechy to cechy rozpoznawcze naszych wolontariuszy. W czasie zbiórki w szkole oraz podczas 25. Finału udało się zebrać kwotę 7765,1 zł., która została przekazana do Banku Pekao S.A. To był niesamowity dzień. Uczniowie są niezwykle dumni i  wzruszeni,  że  kolejny raz mogli być częścią tej wspaniałej akcji niosącej  pomoc tak wielu ludziom  -starszym i młodszym.

W imieniu organizatorów, dzieci oraz osób starszych, dla których za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt medyczny ratujący życie, serdecznie dziękujemy szkolnym koordynatorom,  wolontariuszom i ich rodzicom za pomoc i wsparcie w organizacji 25. finału WOŚP. Dziękujemy też wszystkim bezimiennym wspierającym symbolicznym grosikiem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – bez Was nie byłoby tego wszystkiego.

Do zobaczenia za rok, bo przecież Orkiestra gra do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej.  Sie ma!

Wytworzył(a): Madziała Agnieszka
Data wytworzenia: 2017-03-01 21:40:44
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-03-01 21:40:49

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna