Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Choinka w Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej Wydruk PDF E-mail

Kalendarz szkolny wypełniony jest wieloma szczególnymi datami. W Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej jedną z nich jest dzień choinki szkolnej. Jest to coroczne spotkanie uczniów, ich rodziców, krewnych, nauczycieli, zaproszonych gości i mieszkańców okolicznych miejscowości. 

            27 stycznia hala sportowa zamieniła się w wielką salę balową. Jako pierwsi bawili się uczniowie klas I-III oraz dzieci z przedszkola, które połączyły zabawę z obchodami Święta Babci i Dziadka. Na uroczystość przybyli: pan Krzysztof Dziedzic - Sekretarz Gminy Opatówek, pani Teresa Kobierska - dyrektor Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej, pani Kinga Jopek - przewodnicząca  Rady Rodziców, pani Renata Pilas – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców oraz liczne grono ukochanych babć i ukochanych dziadków, dla których wnuczęta przygotowały wiele niespodzianek.

            Zebrani goście mogli uczestniczyć  w nagraniu wyjątkowego show pt. „Ja się wcale nie chwalę! Ja po prostu mam talent!”. Jego prowadzącymi byli Maja Witkowska i Cezary Dolny z klasy III. Oprócz wspaniałej publiczności, do profesjonalnego studia nagrań przybyło jury w składzie: gwiazda muzyki pop Maja Grzeluszka, wszechstronnie uzdolniony Patryk Pietrykowski, wybitnie wykształcona Alicja Kłodzińska oraz twórca muzyki Jakub Błaszczyk. Jurorzy z klasy III mieli za zadanie głosować za pośrednictwem uśmiechów na poszczególne występy.

Najpierw wszystkim zebranym roztopiły serca „Śnieżynki” za sprawą ich niesamowitego tańca. Następnie grupa teatralna „Utalentowani” z klasy II oczarowała obecnych spektaklem jak wnuki pomagały dziadkom i piosenką „Jak ja się cieszę”. Z pięknymi recytacjami wierszy o babci i dziadku zaprezentowały się Lena Borwik i Natalia Garstka z grupy „Słoneczka”. Prawdziwą bombą energetyczną był taniec klasy III oraz „Papaya” w wykonaniu „Misiaczków” i wyśmienity występ grupy tanecznej „Słoneczek” pt. „Choccolate”. Jak przystało na konkurs talentów uczniowie z klasy III pochwalili się swoimi umiejętnościami i zaśpiewali angielskojęzyczną piosenkę pt. ‘A song for grandma and grandpa’. Równie pięknie wykonali swój utwór pierwszoklasiści „Kochanej babci”. Nie zabrakło również zwycięzców poprzedniej edycji show „Ja się wcale nie chwalę! Ja po prostu mam talent!” – grupy „Tylko dance ma sens” z klasy I i II, którzy pokazali finałowy taniec. Brawom i wiwatom ze strony publiczności nie było końca, jurorzy także nie byli obojętni, każdy występ oceniali maksymalną ilością uśmiechów.  Na zakończenie prowadzący i uczestnicy programu zgodnie stwierdzili, że swój talent zawdzięczają w dużej mierze swojej babci i swojemu dziadkowi, którzy na co dzień wspierają ich i motywują do spełniania najskrytszych marzeń. Za serce i dobroć wszystkie dzieci podziękowały dziadkom oraz wręczyły upominki, a potem przyszedł czas na wspólną zabawę.

            Od godziny 16.00 salą zawładnęli starsi uczniowie, którzy zabrali ze sobą świetne humory i dali się porwać przebojom, gorącym rytmom i śmiesznym wyzwaniom stawianym przez DJ.

            Dzięki poczęstunkowi przygotowanemu przez  Radę Rodziców, uczestnicy choinki czerpali wciąż nowe siły do tańca, za co rodzicom bardzo dziękujemy.

Dzieci, młodzież, absolwenci, rodzice i nauczyciele doskonale się bawili. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy. Dobiegł do końca i zimowy, mroźny i roztańczony wieczór, a wspomnienia tych miłych chwil na długo pozostaną w pamięci.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz sponsorom za ufundowane paczki dla dzieci  i upominki dla zwycięzców w konkursach.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2017-02-07 23:43:59
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-02-07 23:44:04

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna