Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Sukces naszych aktorów Wydruk PDF E-mail

Uczniowie klasy VI i I gimnazjum oraz uczennice występujące w chórze szkolonym wzięli udział w V Przeglądzie Jasełek organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową i Niepubliczne Gimnazjum w Biernatach. Towarzyszyły im opiekunki: p. Wiesława Giercarz, p. Urszula Borwik i p. Izabela Krupińska.

Nasi aktorzy zaprezentowali inscenizację pt. „Jasełka z Małym Księciem”. Bohater książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, w tę rolę wcielił się Franciszek Jakóbczak, przemierzał świat w poszukiwaniu przyjaciół. Na swojej drodze spotkał niezwykłego Króla - Pana Jezusa, który przyszedł do ludzi. Postacie, biorące udział w przedstawieniu pokazywały chłopcu jak odwdzięczają się za miłość, którą otrzymują od Syna Bożego, wskazywali na wartości, których On ich nauczył. Dziękowali Mu za wiarę, skromność, pokorę oraz dobroć.

Tak jak podczas wystąpienia w szkole i w kościele parafialnym, gdzie publiczność przyjęła tę sztukę z ogromnym podziwem, jury konkursu nie pozostało obojętne. Otrzymaliśmy nagrodę za przedstawienie z najlepszym przesłaniem. Ciekawa pozycja książkowa oraz słodkie upominki ucieszyły wszystkich aktorów.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2017-02-07 23:38:54
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-02-07 23:39:01

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna